Zyxel, WiFi 6 destekli yeni access pointi; WAX650S’i pazara sundu

Zyxel, WiFi 6 teknolojisi (11ax) destekli yeni access pointleri ile kurumların dijital performansını artırmayı hedefliyor. Zyxel WiFi 6 teknolojisi access pointi WAX650S gototechno

Ağ teknolojileri alanında uçtan uca çözümler sunan Zyxel, WiFi 6 destekli yeni access pointi; WAX650S’i pazara sundu. Mart ayı itibarıyla raflarda yerini alan yeni nesil erişim noktası, yüzde 40 oranında daha hızlı veri aktarımı imkanı sunuyor.

Özellikle okullardaki dijital yaşamın kalitesini artıran WAX650S, aynı anda birçok cihazı destekleyebiliyor ve okul dersliklerinde kesintisiz iletişim özgürlüğü sunuyor. Yeni ürün ile çok daha fazla sayıda öğrenci ve öğretmen online olarak kapasite ve parazit sorunu yaşamadan konfor içinde çalışabiliyor.

Zyxel Kurumsal Çözümler Satış Müdürü Ömer Faruk Erünsal’ın verdiği bilgiye göre, Zyxel’in WiFi 6 destekli access pointleri kesintisiz bir şekilde ultra HD kalitede video konferans görüşmelerine olanak tanıyor. 4K video konferans görüşmesinde her kullanıcı 40 mbit/s bant genişliğine ihtiyaç duyuyor. Wi-Fi 6 destekli access pointler ağın genel bant genişliğini kolaylıkla artırabiliyor. Böylece her kullanıcıya ultra HD video deneyimi yaşatan erişim noktası internet ağ altyapısında donma veya kopma gibi sorunlarda gecikme süresi 10 ms seviyesine çekebiliyor. Bu da neredeyse kesintisiz bir bağlantı anlamına geliyor.

Dijital işletmelerde yeni teknolojilerin sıklıkla kullanımı;kuvvetli bir ağ altyapısını zorunlu kılıyor. Zyxel yeni erişim noktası ile her ölçekten işletmeye kusursuz bir altyapı deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Akıllı Anten ve BSS Renklendirme Teknolojisi Desteği

WAX650S, bünyesinde barındırdığı OFDMA ve BSS renklendirme teknolojisi desteği sayesinde bant genişliği kapasite sorunu yaşamadan aynı hızla birçok cihazı internete bağlayabiliyor. Cihazın bu özelliği sayesinde örneğin okullarda erişim noktasına bağlı öğrencilere ait tüm cihazlar, herhangi bir gecikme sorunu yaşamadan okullardaki multimedya eğitim materyallerini kolaylıkla indirebiliyor.

Zyxel’in yeni access pointleri akıllı anten teknolojisi ile enterferans/kanal parazit sorununu da ortadan kaldırarak ağ performansını en üst seviyeye çıkartıyor. Böylece hastane, kampüs alanı, fabrika gibi kalabalık yaşam alanlarında aynı anda aynı ağdan faydalanmaya çalışan herkes, eşit hızda internete bağlanabiliyor.

Nebula Flex ile Gelen Esneklik

Zyxel’in 11ax access point serisi, NebulaFlex çözüm ailesiyle entegre çalışıyor. Kurumlar, WAX650S’i satın almak yerine bulut ağı seçeneğini değerlendirip bir yıllık lisans bedeli ödeyerek dilerlerse cihazı kiralayabiliyorlar. Nebula profesyonel paketi; kablosuz ağ trafiğini izleme, ağ performansını denetleme, sorunlara hızlı tespit etme ve müdahale etme imkanı sunan raporlama seçenekleri ile kesintisiz iletişimi garanti altına alıyor.

Zyxel WiFi 6 teknolojisi access pointi WAX650S gototechno