Zyxel EMEA Satış – Pazarlama Ekibinin başına David Soares geldi

David Soares, Zyxel EMEA ve Kuzey Amerika Kanal Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Oldu. Zyxel EMEA ve Kuzey Amerika Kanal Satış ve Pazarlama

Telekomünikasyon sektörünün deneyimli ismi David Soares, Zyxel EMEA ve Kuzey Amerika Bölgesinde Kanal Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcı olarak atandı. Zyxel bünyesinde 2017 yılından itibaren Kuzey Amerika bölgesindeki satışlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak çalışan Soares, sorumluluklarına bir yenisini daha ekledi. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu EMEA bölgesini yönetecek olacak olan Soares, sektördeki otuz yıllık deneyimi ile Zyxel’in kanal stratejisini yeniden şekillendirecek.

Soares’in gündeminde ilk etapta EMEA bölgesinde Zyxel’in iş ortakları olan; Zypartner’lar ve kanal büyüme stratejileri olacak. Katma değerli iş ortakları ve servis sağlayıcılar ile de yakın temasta olacak olan Soares, tüm bölge ekibine destek sunacak. Zyxel Ailesi’ne katılmadan önce 16 yıl Netgear’da ve 12 yıl ise Hayes Modem bünyesinde üst düzey yöneticilik yapan Soares, Zypartner’ların karlılıklarını ve uzmanlıklarını artırmak için yeni iş modelleri de geliştirecek.

Zyxel’in bulut tabanlı ağ teknolojileri çözümü olan Nebula’nın odağındaki öncelikli ürün segmenti olduğunu belirten David Soares yeni görevi ile ilgili şöyle konuşu:

“Zyxel olarak Nebula Bulut Ailesi çatısı altında, kablosuz acces point’lerden, switch’lere ve güvenlik duvarlarına; router’dan modem’lere ve güvenlik yazılım hizmetlerine kadar komple çözüm sunuyoruz. Pazarda bu kadar geniş ürün yelpazesine sahip tek kurum olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Her ölçekten kurumum iş ihtiyaçlarını karşılayabilen ağ yönetim platformu Nebula ile amacımız; daha çok kurumun dijitalleşmesine katkı sağlamak.

Zyxel bünyesinde sorumluluklarım arttı. Yeni yapılanma sürecinde Zyxel iş ortaklarımız ile daha yakın temasta olacağım. Zypartner’lerimizin uzmanlıklarını Zyxel teknolojisi ile harmanlayarak dijital şirketlerin sayısını artıracağız.”

Zyxel EMEA ve Kuzey Amerika Kanal Satış ve Pazarlama