11 Aralık 2018’de Zorlu PSM’de Hello Tomorrow Türkiye’ en iyi 20 girişimci toplanacak

Bu sene ilk kez, Türkiye Finalleri’nin de dahil edildiği dünyanın en kapsamlı uluslararası deep-tech (Ar-Ge yapan) girişimcilik yarışmasında top 500 finalist arasından Türkiye’den teknoloji üreterek proje geliştiren girişim sahipleri 11 Aralık’ta buluşuyor. Hello Tomorrow Türkiye’nin seçtiği Türkiye’nin en iyi 20 girişimcisi geleceği bilim ve teknoloji ile iyileştirmek için hazır! Zorlu PSM Hello Tomorrow Türkiye Gototechno haberi

Elektrikli uçak, süper bilgisayarlar, artırılmış realite teknolojili gözlükler ve daha pek çok öncü girişimin CEOları 11 Aralık’ta Zorlu PSM’de Türk girişimcilere ilham verecek.

Bugün Türkiye’nin 60’tan fazla TTO, kuluçka ve hızlandırma merkezleri ile ekosistem partneri olan Hello Tomorrow’un bu yıl 5’inci kez düzenlenen “Uluslararası Deep-tech (Bilim ve Teknoloji) Yarışma”sı Hello Tomorrow Global Challenge’ın Türkiye ayağı olan Hello Tomorrow Türkiye Finalleri 11 Aralık Salı günü Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek.

San Francisco’nun Yenilikçi Girişimcileri, Girişimlerini İlk Kez İstanbul’da Sergileyecek!

Ülkemizi yakından ilgilendiren “enerji ve çevre”, “sağlık ve biyoteknoloji”, “endüstri ve new materials” ve “veri ve yapay zeka” olmak üzere 4 ana dalda 4 global inovasyon öncüsünün konuşma yapacağı etkinlikte; 2020 sonuna kadar FAA sertifikalı olması amaçlanan retrofitted elektrikli uçak geliştiricisi Ampaire’in kurucusu Kevin Noertker “elektrikli uçaklar”, Artırılmış Realite şirketi MODAR AI CEO’su ve Harvard İnovasyon Laboratuvarı’ndan Raymond Lo “Achieving Superhuman Intelligence – Süper insan zekasına ulaşmak”, IngridCloud CEO’su Sebastian Desand “Improving Fluid Dynamics With The Power Of Supercomputers – Süper Bilgisayarların Gücü ile Akışkan Dinamiğinin Artırılması” ve Dr. Shafi Ahmed’in “Exponential Medicine – Virtual Reality Interactive Surgery – Üstel Tıp – Sanal Gerçeklik Etkili Cerrahi” başlıklı konularda konuşma yapacakları etkinlikte, elektrikli uçak geliştiricisi Ampaire ilk demosunu etkinlikte katılımcıların önünde sergileyecek.

Bunlardan 12’si 11 Aralık’ta sahneye çıkma hakkı kazandı. 8’i ise çalışmalarını geleceğe daha başarılı taşımaları için Hello Tomorrow Türkiye’den mentorlük desteği alarak yoluna devam edecek.

4 ana daldaki 20 Türk girişimci, 24 Kasım’da aralarında Mentors Network Türkiye’den Mehmet Onarcan ve Doğan Taşkent gibi alanında öncü isimlerden mentörlük ve girişimcilik eğitimlerini aldı.

Kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin yerli teknoloji üretim stratejisi kapsamında hareket eden Hello Tomorrow Türkiye’nin Kurucusu Timur Topalgökçeli; “Hello Tomorrow Türkiye olarak bilim ve teknoloji tabanlı girişimlerin konjonktürde uygun şekilde ‘pivot’ etmeleri’ne yardımcı oluyoruz.

Bugün Startups.watch verilerine göre Türkiye’de teknolojiyi üreten girişimci oranı yüzde 10 değil. Geri kalanı çok başarılı bir şekilde teknolojiyi kullananlar. Teknolojiyi üreten girişimleri bulmak için başlattığımız bu yolculukta ülkemizin çok daha büyük potansiyeli olduğunu gördük” açıklamalarını yaptı.

Topalgökçeli, yapay zeka tabanlı veri analizi ve yazılım sistemlerinin çeşitli sektörlerde uygulama alanları veya bir hastalığın tedavisinde hızlandırıcı bir ilaç geliştirmek veya temiz bir teknoloji üretimine fayda sağlama örnekleri üzerinden bu sene katılan ve seçerken titizlikle analitik incelemelerin yapıldığı araştırma sonuçlarında finale kalan girişimleri açıkladı.

Sağlık ve Biyoteknoloji
Geen
Interact Medical Technologies
Spirohome
Enerji ve Çevre
IGNIS
Loggma
NanoMatTR
Endüstri ve Yeni Materyaller
BPREG
Nanografen
Strategic Innovation Initiatives
Veri ve Yapay Zeka
Quant Co
Stroma Vision
Tazi Bilişim

Zorlu PSM Hello Tomorrow Türkiye Gototechno haberi