Türkiye’de hangi telefon markaları yerli üretime geçiyor? 3000 TL bandındaki telefonlar 1500 TL’ye düşüyor!

Yerli Üretim Telefonlar
Yerli Üretim Telefonlar

Yerli Üretim telefonlar geliyor fiyatları ucuzluyor! Türkiye’de hangi markalar yerli üretime geçiyor? Yerli Üretim Telefonlar, Yerli Malı telefonlar, Türkiye üretimi telefonlar, yerli telefon fabrikaları, 2021 yerli üretim akıllı telefonlar.

Instagram Hesabımız

Otomotiv dünyasında yerli üretim araçların fiyatları her zaman ithal araçlara göre daha uygun etiketlere sahip olmasıyla biliniyor. Tüm dünyaya ihraç edilen bu araçlar kaliteleri ve sundukları donanım özellikleriyle de göz dolduruyor.

Yerli üretim hamlesi şimdi de akıllı telefonlar için başlıyor. Yerli Üretim yapacaklarını açıklayan markalar arasına neredeyse her gün yeni bir marka katılıyor. Tıpkı otomotiv sektöründe olduğu gibi yerli üretim telefon modellerinin satışa sunulmasıyla birlikte akıllı telefon modellerinin fiyatlarında önemli indirimler olması kaçınılmaz olacak.

Türkiye’de üretim yapacağını açıklayan ve hatta üretime başlayan markaların sayısı hızla artıyor. Öncelikle akıllı telefon denince akla ilk gelen markalardan biri olan Samsung, Türkiye’de üretime başladı bile. Samsung Türkiye’de var olan bir fabrikada üretime başladı ve yerli üretim modeli satışa sunulmaya hazır. Samsung Türkiye Fabrikası’nda A01 Serisi telefonları üretirken haberlere göre bu telefonun fiyatı 3000 TL bandından 1500 TL bandına düştü bile. Fiyatın bu kadar net değişim göstermesinin nedeni ithal telefonlara uygulanan vergilerden kaynaklanıyor.

Türkiye’de üretim yapacak önemli markalardan bir diğeriyse son yılların dikkat çeken markası OPPO. OPPO 50 milyon dolar yatırımla kurulan Pendik fabrikasında test üretimine başladı bile.

Yerli Üretim markalardan olacak olan bir diğer markaysa Xiaomi. Bu markanın yerli üretim akıllı telefonları Avcılar’da üretime geçiyor. Xiaomi fabrikası için 30 milyon dolar yatırım yapılıyor.

Türkiye’de telefon fabrikası kuran markalardan bir diğeriyse Tecno Mobile. 25 milyon dolar yatırımla yine Pendik’te kurulan fabrikadan yerli üretim telefonlar gelmeye başlıyor.

Türkiye’de yerli üretim telefon yapacak olan markalar arasına Vivo, TCL ve Honor markasının da katılması bekleniyor.

Yerli üretim fabrikalarının hızlanmasıyla birlikte giriş seviyesindeki akıllı telefon fiyatlarının 2500 – 3000 TL bandından 1000 – 2000 bandına gerilemesi bekleniyor.

Ekran bağımlığından kurtulmanın yolu: Dijital Detoks! Dijital bağımlı mısınız?

GoToTechno Mart 2021 Sayısını Nerelerden Okurum? Teknoloji dergileri Mart 2021.

GoToTechno Dergisi 26. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 26. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi Türk Telekom Dergilik üzerinden de yayın hayatına devam ediyor. Google Play ya da App Store’dan Türk Telekom e-dergi  uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Türk Telekom e-dergi iOS ve Android uygulamalarını indirerek dergiyi okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi Mart 2021 sayısı ayrıca Araba Habercisi Dergisi ile birlikte Dijital basın dergilikte.

Yerli Üretim Telefonlar