İkas sunduğu özelliklerle işletmelerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor

Satış sırasında hızlı olmanın önemini bilen ikas, yeni özelliğiyle işletmelerin işini kolaylaştırmaya devam ediyor. Yerli bulut tabanlı mağazacılık otomasyonu POS yazılımı ikas gototechno

E-fatura ve e-arşiv özelliğinin geldiği ikas’ta satış süreçleri hızlanırken kargo, kağıt ve yazıcı masrafları da azalıyor. Birim başı ortalama 6 TL olan kağıt fatura maliyeti, e-fatura ile 15 kuruşa kadar düşebiliyor. Faturalar 10 yıl boyunca kayıpsız bir şekilde saklanabilirken satış raporları sayesinde ne kadar fatura kesildiği kolayca görüntülenebiliyor.

Yerli bulut tabanlı mağazacılık otomasyonu ve POS yazılımı ikas, sunduğu özelliklerle işletmelerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. E-fatura mükelleflerine e-fatura, olmayanlara ise e-arşiv faturanın otomatik olarak kesilip müşteriye iletildiği ikas’ta şirketler satış süreçlerini hızlandırıp kargo, kağıt, yazıcı masraflarınızı azaltabilecek. Her şeyin dijitalleştiği ve online ortama taşındığı şu dönemlerde faturalar da e-faturaya dönüşüyor. Hızlı ve kolay olmasının yanı sıra çevreci de olan bu yöntem sayesinde kağıtlar da kurtuluyor. Ayrıca, e-fatura ile birim başı ortalama 6 TL olan kağıt fatura maliyeti 15 kuruşa kadar düşebiliyor. Bu da milyonlarca kağıdın basılmaktan kurtulması demek.

Yeni nesil bulut tabanlı POS yazılımı ikas ile perakende satış yaparken e-fatura ya da e-arşiv fatura oluşturulabiliyor. ikas’ta satış yaptıktan sonra müşterilere otomatik olarak faturalar e-posta ile gönderilebiliyor. Böylelikle zamandan kazanılıyor. Ayrıca, kesilen tüm faturaları yönetim panelinden takip etmek de mümkün. Ek olarak müşterilerin alışveriş geçmişlerinden faturalara tekrar ulaşılabiliyor.

E-fatura ve e-arşivin birçok avantajı bulunuyor. Öncelikle satış yapınca fatura otomatik olarak oluştuğu için süreç hızlanıyor ve basılı bir fatura olmadığı için kağıt, yazıcı gibi masraflar azalıyor. Faturalar 10 yıl boyunca kayıpsız bir şekilde saklanırken satış raporları sayesinde ne kadar fatura kesildiği kolayca görüntülenebiliyor. Ayrıca ikas’ta satışı ve faturayı tek bir yerden takip etmek de mümkün.

Yerli bulut tabanlı mağazacılık otomasyonu POS yazılımı ikas gototechno