Yeni Volkswagen Tiguan Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? 100 km menzilli hibrit yıldız olur!

Yeni Volkswagen Tiguan Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? 100 km menzilli hibrit yıldız olur! Yeni Volkswagen Tiguan Ne Zaman Gelecek?

İKİNCİ EL ARAÇ SATIŞLARI NEDEN DURDU?

Volkswagen, Tiguan’ın üçüncü neslinin tanıtımını yaptı. Açıklanan bilgilere göre Yeni Volkswagen Tiguan Avrupa’da gelecek yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak. 2024 VW Tiguan modeli Türkiye’deyse Nisan ayından itibaren yollara çıkmaya başlayacak.

Dış tasarımında olduğu gibi Tiguan’ın iç mekanı da tamamen yeni bir konsept ve tasarıma sahip. Volkswagen markasının elektrikli modellerinin tasarımına benzer bulduğum Tiguan’ın geçmiş nesillere göre biraz daha sönük kalan bir tasarımı var. Bunun yerine modelin ismine yakışır bir şekilde elektrikli model ailesine benzetmek yerine Tiguan’a kendine has bir tasarım yapılabilirdi. Açık bir şekilde söylemem gerekirse bu tasarım benim için sönük kaldı. Özellikle yüz tasarımında tampon yokmuş gibi görünmesine neden olan plastik aksamlar kalite seviyesini düşüren bir detay olmuş. Yaşam alanındaysa artık tüm markalarda karşımıza çıkan devasa ekran orta konsolu tamamen kaplamış durumda.

Yalnızca otomatik şanzımanla satışa sunulacak olan Yeni Volkswagen Tiguan’da tanıdığımız TSI ve TDI motorlar satışa sunulacak. Bunlara hafif hibrit seçeneği de eşlik edecek. Tiguan bence en büyük şovunu şarj edilebilir hibrit PHEV ile yapacak. İlk açıklanan bilgilere göre PHEV Tiguan 100 kilometreye varan bir elektrikli sürüş menzili sunacak. Bu benim 3 günlük ihtiyacımı rahatlıkla karşılayacak bir menzil. Benzinli motora da sahip olduğu için menzilinin bitmesi gibi bir sıkıntısının olmaması da büyük bir artı olacak. Bu model Türkiye’de satışa sunulabilir ama fiyatı çok yüksek olacaktır.

Dacia Türkiye yönetimi Duster’a iki aydır zam yapmadı! İşte Dacia Duster’ın açıklanan liste fiyatları!

Araba Habercisi Eylül 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Eylül 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Yeni Volkswagen Tiguan Ne Zaman Gelecek?

Yeni Volkswagen Tiguan Ne Zaman Gelecek

Yeni Volkswagen Tiguan Ne Zaman Gelecek?