Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de ne zaman satışa sunuluyor? Tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı!

Yeni Nissan Qashqai 2021.
Yeni Nissan Qashqai 2021.

Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de ne zaman satışa sunuluyor? Tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı! Yeni Nissan Qashqai 2021.

Instagram Hesabımız

Yeni Nissan Qashqai’nin Avrupa fiyat listesi açıklandı. Avrupa’da 2021 model Nissan Qashqai’nin ilk teslimatları yaz aylarının başında başladı. Nissan Qashqai Türkiye’de Ocak ayının sonundan itibaren satışa sunulacak. Nissan Türkiye tarafından Yeni Qashqai’nin tanıtım tarihi olarak 18 Ocak 2022 açıklandı.

Yeni Nissan Qashqai İngiltere’de 1.3 DiG-T 140PS Mild Hybrid manuel şanzıman ile 23 bin 535 Sterlin etiketle satışa sunuldu. Bir diğer motor seçeneği olan 1.3 DiG-T Mild Hybrid 158PS Xtronic otomatik şanzımanlı seçenek içinse 28 bin 455 Sterlin fiyat etiketi belirlendi. Bu motor seçeneği aynı zamanda 6 ileri manuel şanzımanla birlikte 26 bin 855 Sterlin etiketle satışa sunuldu. Bu fiyatlara baktığım zaman 2021 model Nissan Qashqai İngiltere fiyatlarının yerini aldığı seçenekle önemli bir farkı olmadığını gördüm. Umarım Türkiye’de de buna benzer bir fiyatlandırma yapılır. Mild Hybrid seçenekler sadece tüketim ve performansı katkı sağlıyor. Bu sistemlerde sadece elektrikli sürüş menzili bulunmuyor.

Yeni Nissan Qashqai’nin Avrupa donanım paketleriyse sırasıyla şu şekilde belirlenmiş durumda: Visia, Acenta Premium, N-Connecta, Tekna ve Tekna+. Qashqai’nin İngiltere’de en dolu paketinin fiyatıysa 37 bin 835 Sterlin.

GoToTechno Dergisi Ocak 2022 Sayısı Çıktı! GoToTechno Dergisi’nin 36. Sayısı Yayında!

Nissan Qashqai ePower Hibrit modelinin satışı ve fiyatıysa açıklanmadı. Nissan Qashqai’nin en önemli artısı olacak olan bu seçeneğin özellikleri şu şekilde:

2021 Nissan Qahqai’nin en büyük yeniliğiyse bildik hibrit motor seçenekleri unutturacak ePower Hibrit sistemi. Bu sistemde araca gücünü elektrikli bir motor veriyor. Bu motor hem sürüş sırasında geri kazanım enerjisi hem de pillerini şarja takarak şarj edilebiliyor. Ancak asıl dikkat çeken bunlar değil.

Araçta 1.5 litrelik benzinli bir ünite yer alıyor. Bu ünite sürüşe herhangi bir etki etmezken, bir jeneratör gibi sadece elektrikli motoru şarj etmek için çalışıyor. Yani elektrikli ünitenin batarya gücü tükenmeye başladığında bu motor devreye giriyor ve pilleri şarj ediyor. Bu sayede 2021 Nissan Qashqai’nin elektrikli motorunun şarjı hiç bitmiyor.

Bu birliktelikle 2021 Nissan Qashqai 187 HP güç ve 330 Nm tork üretiyor. Bu seçenek iki çeker olarak satışa sunulacak. Yeni Qashqai’de ayrıca 1.3 litre turbo benzinli ünite hafif hibrit teknolojisiyle satışa sunulacak. Bu motor seçeneğinin 138 ve 156 HP güç üreten seçenekleri araçta yer alacak. 156 HP güç üreten seçenek Xtronic otomatik şanzıman ve 4×4 olarak satın alınabilecek.

2021 yılının en çok satan SUV modeli olmak isteyen Dacia Duster’ın fiyat listesi nasıl?

GoToTechno Aralık 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi’nin Ocak 2022 sayısı çıktı. Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

GoToTechno Dergisi 36. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 36. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. 

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

GoToTechno Dergisi Ocak 2022 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Yeni Nissan Qashqai 2021.

Yeni Nissan Qashqai’nin Avrupa donanım paketleriyse sırasıyla şu şekilde belirlenmiş durumda: Visia, Acenta Premium, N-Connecta, Tekna ve Tekna+. Qashqai’nin İngiltere’de en dolu paketinin fiyatıysa 37 bin 835 Sterlin.

Yeni Nissan Qashqai İngiltere’de 1.3 DiG-T 140PS Mild Hybrid manuel şanzıman ile 23 bin 535 Sterlin etiketle satışa sunuldu. Bir diğer motor seçeneği olan 1.3 DiG-T Mild Hybrid 158PS Xtronic otomatik şanzımanlı seçenek içinse 28 bin 455 Sterlin fiyat etiketi belirlendi. 

Yeni Nissan Qashqai 2021.