Yerli Üretim Hyundai i20 yollara ne zaman çıkıyor? Tasarımıyla daha çok iş yapabilir!

Yeni Hyundai i20 ne zaman geliyor?

Yeni Hyundai i20 ne zaman satışa sunulacak? Hyundai Türkiye yönetimi resmi olarak açıkladı! Yeni Hyundai i20 ne zaman geliyor?

Tofaş ne zaman Peugeot Opel Citroen satacak?

Hyundai, yakın zamanda yenilenen tasarımıyla yollara çıkacak yeni i20’nin fotoğraflarını paylaştı. Makyajlanan otomobilin güvenlik ve sınıfının iddialı bağlantı özellikleri, B segmentine iyi bir alternatif sunuyor.

Yeni i20’nin ön tamponun yeni şekli ve deseni, sportif radyatör ızgarasıyla birleşerek başarılı bir görsellik oluşturuyor. Sportif unsurlarla zarif bir görünüm oluşturmak için geliştirilen bir diğer kısım ise arka tampon. Yeniden tasarlanmış bu arka tampona Z şeklindeki LED stop lambaları eşlik ediyor. Hyundai i20, yeni tasarlanmış 16 ve 17 inç jantlarıyla da çekici görüntüsünü destekliyor.

i20’nin tasarımı, hem dış hem de iç mekanda orantı, mimari, stil ve teknolojiyi uyumlu hale getiren duygusal ve dinamik stiliyle dikkat çekiyor. Model, alçak tavan profili ve uzun dingil mesafesi sayesinde sportif duruşunu koruyor. Bu özellikler, hava direncini düşürerek aracın aerodinamiğini de geliştiriyor. Dinamik tasarımı ve aerodinamik özellikleri sayesinde başarılı bir yol tutuşa sahip olan i20, yakıt verimliliğinde de oldukça başarılı deniyor. Yeni i20, kompakt B segmenti boyutlarıyla kullanıcılarına oldukça geniş bir iç hacim sunuyor. Bunun yanı sıra arka koltuklar dik konumdayken 352 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor. Arka koltuklar yatırıldığında da bu hacim 1.165 litreye kadar çıkıyor.

Sürücüler için akıllı bir seçim olan yeni i20, zarif ve sportif bir tasarım arayanların ilgisini çekecek beklentisi var. Yenilenen model, daha iyi araç içi aydınlatma için mevcut ampullerini LED teknolojisiyle değiştiriyor ve çok renkli ortam ışıklarına kavuşmuş oluyor. Böylece i20, iç aydınlatmanın rengini yolcuların ruh hallerine göre ayarlayabiliyor. Araçta başarılı bir müzik keyfi için de BOSE Premium ses sistemine yer veriliyor.

Yeni i20’nin üretimine 2023’ün üçüncü çeyreğinde Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasında başlanacak ve daha sonra Avrupa ve Türkiye’de eş zamanlı olarak satışa sunulacak. Açıklanan planlamalar Eylül ayında satışa sunulacağını gösteriyor.

Tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Renault Rafale Ne Zaman Satışa Sunulmaya Başlayacak?

Yeni Hyundai i20 ne zaman geliyor?

Yeni Hyundai i20 ne zaman geliyor?