LG’nin 2020’de Öne Çıkacak Teknoloji Trendleri neler?

Yapay Zeka ve Güçlü Proses Süreci, İnsanların Yaşam, Çalışma ve Oyun Alışkanlıklarını Farklılaştıracak. Yapay Zeka ve Güçlü Proses Süreci LG Türkiye CES 2020

Son on yılda yaşanan hızlı yenilikler, yeni yılın başlamasıyla birlikte, 2020 ve sonrası için önemli bir etki yaratmaya başladı. Gelecek, Yapay Zeka (AI) ile entegre akıllı ürünlerden daha hızlı ağlara kadar bir çok farklı alanda tüketicilere daha fazla kolaylık ve daha sürükleyici deneyimler getirecek.

LG, Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2020 sırasında duyurduğu üzere AI’nın LG’nin ürün ekosistemine entegrasyonu için bir yol haritası sunuyor. Oluşturulan bu yaklaşım, ev ve iş yaşamını iyileştirmek için giderek daha gelişmiş cihazların kullanılmasına yardımcı olacak.

Bunu, LG’nin yeni nesil R9 robot süpürgesi gibi, görevlerini daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için ortamdan veri toplayan ve bu verilerle, cihazların kullanıcının alışkanlıklarını öğrenmesini sağlayan, böylelikle kişiselleştirme yapabilen ürünler izliyor. İleri dönemde yapay zeka, son kullanıcıların ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak amacıyla, belirli davranış ve eğilimlerin nedenini algılamak için kullanılacak. Gelecekte, deneysel öğrenme ile hipotezler yaratan ve ürünlerin çalışma şeklini iyileştiren yapay zeka formaları görebileceğiz.

Nesnelerin İnterneti’ni AI’ya bağlayarak, farklı teknolojilerin, ürünlerin ve hizmetlerin Akıllı Ev’le uyum içerisinde çalıştığını göreceğiz. ThinQ, sıradan görevlerin yükünü azaltarak, kullanıcılara, zevk aldıkları şeyleri yapmak için daha fazla zaman kalmasını sağlayacak.

Kenneth Research’e göre, küresel akıllı ev piyasasının 2016 yılında 55,65 milyar ABD doları değerinde olduğu ve 2025 yılına kadar 174,24 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin ediliyor. Beklenen bu büyümedeki en önemli bir faktör, tüketicilerin farklı akıllı ev platformlarında kullanabileceği ürünler arasındaki standartlaşma olacak.

Tüm bunların gerçekleşmesi, 5G ve Wi-Fi 6’nın yaygınlaşmasıyla olacak. Böylelikle, cihazların birbirleriyle kayıt hızında bağlantı kurmasına, veri ve işleme sürecine daha da güçlü bağlanabilecek ağlar kurulmasına olanak tanınacak. Ayrıca 5G, akıllı ev teknolojisinin daha az güç kullanırken tellerden ve kablolardan arındırılmasını sağlayacak.

Daha güçlü teknoloji kullanan bu zeka çemberi, LG’nin soyunma odası aynası gibi akıllı cihazlarında giderek daha fazla yer almaya başladı. Bu ürün, sanal kıyafetleri karıştırmak ve eşleştirmek üzere kullanıcıların vücudunu 3D kamera ile tarıyor.

Yapay Zeka ve Güçlü Proses Süreci LG Türkiye CES 2020