Yandex Navigasyon hız kamerası ve EDS noktalarındaki uyarıları sayesinde sürücülere kolaylıklar sağladığını biliyor muydunuz?

En güncel yol durumu bilgilerinin yanı sıra hayatı kolaylaştıran pek çok özellik sunan Yandex Navigasyon, kullanıcılarının güvenli bir yolculuk yapmasına da yardımcı oluyor. Yandex Navigasyon, Türkiye’de 11 şehirde 500’ün üzerinde hız kamerası ve EDS (Elektronik Denetleme Sistemleri) noktasında sürücüleri uyararak hıza bağlı kaza riskinin azalmasına katkı sağlıyor. Yandex Navigasyon hız kamerası ve EDS noktaları

Türkiye’nin en popüler navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon, milyonlarca kişinin güvenle yolculuk yapmasına yardımcı olacak yeni bir hizmet sunuyor. Trafik ekosisteminde güvenliği yolculuğu da sahiplenen Yandex, bu amaçla Türkiye’de 11 ilde (İstanbul, Konya, Gaziantep, Bolu, Çanakkale, Uşak, Bilecik, Kırıkkale, Tekirdağ, Amasya, Çankırı) 500’ün üzerinde noktada yer alan hız kameraları ve diğer EDS’leri (Elektronik Denetleme Sistemleri) haritasına ekledi.

Bu yeni çalışma sayesinde, kullanıcılar hız kameralarının ve EDS’lerin bulunduğu noktaları harita üzerinde görebiliyor. Ayrıca harita üzerinde kamera ikonları gösteriliyor.

Kullanıcılar bu görsel ve sesli uyarılar sayesinde hızlarını kamera noktasına varmadan kontrol edebilme fırsatı buluyor. Diğer EDS noktaları da aynı şekilde Yandex Navigasyon’un haritası üzerinde yer alıyor. Kullanıcılar dilerlerse navigasyonun ayarlar bölümündeki ses ve bildirimlerden EDS yol uyarılarını da açabiliyor.

Yandex Navigasyon hız kamerası ve EDS noktaları