Türkiye Nüfusunun yüzde 20’si artık toplu taşıma kullanmak istemiyor! İşte yeni neslin ulaşım tercihleri!

Y Kuşağının ulaşım tercihleri.
Y Kuşağının ulaşım tercihleri.

Türkiye Nüfusunun yüzde 20’si artık toplu taşıma kullanmak istemiyor! CarNext.com Y Kuşağı’nın ulaşım tercihlerini araştırdı! Y Kuşağı toplu taşıma araştırmaları, Y kuşağı araç satın almak istiyor, Y Kuşağının ulaşım tercihleri, Y Kuşağı araç tercihleri, Y Kuşağı otomobil tercihleri.

Instagram Hesabımız

CarNext.com, Covid-19 salgını sonrası Y kuşağının seyahat imkanları ve satın alma tercihlerini inceleyen Y Kuşağı (Milenyum) Otomobil Araştırması’nın sonuçlarını paylaştı. Buna göre, Y kuşağının yüzde 68’i artık toplu taşıma araçlarını kullanmak yerine kendi araçlarını kullanmayı tercih ediyor. Katılımcıların yüzde 65’i bu kararda Covid-19 salgınının etkisi olduğunu belirtti. Bu araştırma sonucuna göre Türkiye nüfusunun yüzde 35’ini oluşturan Y Kuşağı’nın yüzde 68’i artık toplu taşıma kullanmak istemiyor. Bu da Türkiye nüfusunun ortalama yüzde 20’sinin artık toplu taşıma kullanmak istemediğini ortaya koyuyor. Y Kuşağının ulaşım tercihleri.

GoToTechno Şubat 2021 Sayısı Nerelerden Okunur? 25. Sayı işte buralarda var!

Y kuşağı temsilcilerinin yüzde 50’si geçen yıla kıyasla bu tatil sezonunda kendi araçlarını kullanarak tatile gitme olasılıklarının daha yüksek olduğunu vurguladı. Öte yandan, sürücülerin yüzde 46’sı artık çevrimiçi yani online olarak araç satın almayı düşüneceğini belirtirken, yüzde 33’ü salgın nedeniyle bunun daha güvenli olacağını ifade etti. Bununla birlikte, Y kuşağının yüzde 41’i araç satın alma sürecinde hala kendilerine yardımcı olacak biriyle konuşmak istese de yüzde 68’i güvenilir bir ödeme çözümünün en önemli konu olduğunu dile getirdi.