XPG IFA 2019’da Mera Edition ürünleriyle oyunculuk kavramına yenilik getirecek

Oyuncular, espor profesyonelleri ve teknoloji meraklılar için yüksek performanslı oyuncu ekipmanları üreten XPG (XTREME PERFORMANCE GEAR), en yeni ürünlerini dünyanın en büyük elektronik fuarlarından olan IFA Berlin 2019’da göstermeye hazırlanıyor. Markanın oyuncuların beğenisine sunacağı ürünler arasında dünyanın ilk 4D oyuncu faresi, Mera Edition oyuncu ekipmanları ve yeni PCIe Gen4x4 arabirimini kullanan GAMMIX S50 SSD bulunuyor. XPG 4D Gaming Faresi IFA Berlin 2019 gototechno

XPG Headshot Gaming Mouse ile 4D Devrimi Yakalayın
Oyuncu faresini yenilikçi ve devrimsel bir yaklaşımla ele almayı hedefleyen markanın bu doğrultuda geliştirdiği ilk ürünü XPG HEADSHOT. Tasarımında yapay zekâdan destek alınan oyuncu faresini tutuş, el büyüklüğü, yüzey malzemesi ve logo gibi özellikleri değiştirerek kişiselleştirmek mümkün.

XPG Ürün ve ARGE Direktörü Luca Di Fiore, XPG Headshot’ın şirketin son derece ergonomik ve ince detaylara sahip oyuncu donanımları ortaya koyma hedefini yansıtan bir ürün olduğunu ifade ediyor. “En başından beri hem espor dünyasındaki profesyonellerinin hem de genel oyuncu kitlesinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, herkesin kendi karakterinden bir şeyler ekleyebileceği bir gaming mouse üretmeyi amaçladık. XPG Headshot ile de bunu başardığımıza inanıyoruz.”

XPG Mera Edition ile Oyuncu Ekipmanlarını Yeniden Tasarlıyor
XPG IFA 2019’da aynı zamanda, piyasadaki oyuncu donanımlarına hâkim olan aşırı maskülen tasarım anlayışına meydan okumaya da hazırlanıyor. XPG yeni marka imajı çerçevesinde sıcak ve gösterişli renkler kullandığı yeni oyuncu ekipmanı ailesini fuarda ziyaretçilere gösterecek. XPG böylece oyuncuların homojen bir kitle olmadığını vurgulayarak sektördeki kalıpları yıkmayı amaçlıyor.

XPG Genel Müdürü Alex Yin markanın yeni tasarım anlayışını şu sözlerle değerlendirdi, “XPG olarak Mera Edition ürünlerimizle ‘oyuncu’ kavramını yeniden tanımlıyoruz. Bize göre oyuncular, bir oyuncunun nasıl olması gerektiğine dair önceden benimsenmiş fikirlere uymak zorunda olmayan bireyler ve bu nedenle kendilerini ifade etme konusunda korkusuz ve maceracı olmaktan çekinmemeliler.”

XPG GAMMIX S50 PCIe 4×4 SSD Avrupa’da
Markanın ilk kez Computex 2019’da sergilediği PCIe Gen4x4 arabirimini kullanan ilk SSD modeli GAMMIX S50 de IFA’daki XPG standında görülebilecek. NVMe standardını destekleyen bu SSD saniyede 5000MB’a kadar yazma ve 4400MB’a kadar okuma hızları sunabiliyor. Rasgele okuma ve yazmada 750K/750K IOPS değerine sahip olan ürün SATA SSD’lere kıyasla 10 kata kadar daha yüksek hızlara ulaşabiliyor.

XPG 4D Gaming Faresi IFA Berlin 2019 gototechno