Xiaomi kuruluşunun 10’uncu yılını kutluyor! 10 Yılda Xiaomi’nin 19 bin çalışanı oldu!

Xiaomi 10 Yaşında.
Xiaomi 10 Yaşında.

Xiaomi 10 Yaşında, Xiaomi Doğum Günü 2020, Xiaomi CEO Lei Jun, Xiaomi Kurucusu Lei Jun, Xiaomi Kaç Yaşında, Xiaomi Kurucusu Kim.

Xiaomi kuruluşunun 10’uncu yılını kutluyor! 10 Yılda Xiaomi’nin 19 bin çalışanı oldu! Xiaomi 10 Yaşında. Xiaomi Doğum Günü 2020.

Instagram Hesabımız

Xiaomi kuruluşunun 10’uncu yılını kutluyor. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xiaomi, 10’uncu yılını geride bıraktı. 11 Ağustos’ta yaptığı konuşmasında 10. yılla ilgili düşüncelerini dile getiren Xiaomi CEO’su, Başkanı ve Kurucusu Lei Jun, Türkiye’de yerel oyuncu olarak büyümeyi hedeflediklerini belirtti.

10 yıl önce dünya çapında faaliyet göstermeye başlayan Xiaomi, her geçen gün arttırdığı hizmet kalitesi ve yeni ürünleriyle teknoloji dünyasının yükselen yıldızı olmaya devam ediyor. Xiaomi’nin Türkiye’deki ve dünyadaki operasyonlarını değerlendiren Xiaomi CEO’su, Başkanı ve Kurucusu Lei Jun, 10’uncu yıla özel değerlendirmelerini aktardı.

OPPO’nun Akıllı Ürünleri Türkiye’ye Geliyor! OPPO Watch İlk Kez Türkiye’de Ne Zaman Satılacak?

Xiaomi CEO’su, Başkanı ve Kurucusu Lei Jun: Türkiye’de sürdürülebilir büyümeyi hedefliyoruz.

Çin’deki başarısını kanıtlamasının ardından, 6 yıl önce dünyaya açılan Xiaomi, uluslararası pazar araştırma şirketi Canalys’e göre sonuçlar nasıl? Marka, Haziran 2020 itibariyle faaliyet gösterdiği toplamda 90 küresel pazarın neredeyse yarısından fazlasına tekabül eden 50 pazarda en çok satış yapan ilk beş şirket arasında yer almayı başardı. Türkiye’de sürdürülebilir büyümeyi düşünme şeklimiz de yerel oyuncu olmaktır. Yerel bir oyuncu gibi düşünüp, yerel kurallara uyarak yerel bir oyuncu gibi uzun vadeli yatırım yapmayı hedefliyoruz. Canalys 2020 ikinci çeyrek finansal raporuna göre, Türkiye’de son 1 yıllık süreçte pazar payımızı %20 artırırken, 2019 ikinci çeyreğine göre de %226’lık bir büyüme sağladık. Xiaomi olarak aynı zamanda akıllı donanım geliştirme konusunda uzmanlaşmış 200’ün üzerinde ekosistem şirketine yatırım yaparak Mart 2020 sonu rakamlarına göre akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar hariç yaklaşık 252 milyon bağlantılı akıllı donanımla dünyanın en büyük tüketici IoT platformunu oluşturduk.

Xiaomi Fortune 500 Listesinde 422. sıraya yükseldi!

Marka, Kuruluşunun 10’uncu yılında Fortune Global 500 Listesi’nin 422’inci sırasına yükselerek listeye ikinci yıldır üstüste girmeyi başardı. Xiaomi, 2019 yılında 468’inci sıradan giriş yaptığı listede, en en genç şirket olarak yer almıştı.