Xbox Project Scarlet Xbox One X’ten 4 kat daha güçlü olacak!

Xbox, 2019 E3 Oyun Fuarı’nda yaptığı birbirinden önemli duyurularıyla oyunseverleri heyecanlandırdı. Xbox One X’ten 4 kat daha güçlü olacağı açıklanan yeni jenerasyon Xbox Project Scarlet büyük ses getirdi. Xbox Project Scarlet Xbox One X E3 Fuarı gototechno

2020 Kasım ayında piyasaya sürülmesi öngörülen yeni jenerasyon Xbox Project Scarlet, şu anda dünyanın en güçlü oyun konsolu olan Xbox One X’ten 4 kat daha güçlü olacak. Oyunların 120 FPS’de oynanabileceği yeni konsol, içindeki SSD sayesinde halihazırdaki konsol jenerasyonundan 40 kat daha hızlı olacak. 8K çözünürlüğü destekleyecek olan yeni jenerasyon Xbox Project Scarlet, en son sürüm GDDR6 Ram ile gelecek.

Xbox Game Pass Ultimate kullanıma açıldı
Xbox’ın 100’den fazla güncel oyunu kullanıcılarına sunan Game Pass üyelik modeli ve en gelişmiş oyuncu ağında online oyun oynama imkanı sağlayan Live Gold üyeliklerini birleştiren yeni üyelik servisi Xbox Game Pass Ultimate piyasaya sürüldü. Oyunseverler Xbox’ın tüm üyelik servislerini tek bir üyelik modelinde sunan en özel servisine lansmana özel 5.99 TL karşılığında üye olabilecek.

Dünya’nın en Güçlü oyun üyelik servisi Game Pass E3 2019’da daha da zenginleşti
E3 boyunca duyurulan 60 oyundan 34’ünün Xbox Game Pass oyun kütüphanesine katılacağı açıklandı. E3 gecesine dair bir başka büyük gelişme ise yılın en büyük oyunlarından Metro Exdodus’un da aralarında bulunduğu 4 yeni oyunun Game Pass’teki yerini alması oldu. Fuarda tanıtılan 14 yeni Xbox Game Studios oyunu ise çıktığı gün Xbox Game Pass’te oyuncularla buluşacak.

Merakla beklenen Gears of War ve HALO’nun yeni serisinin çıkış tarihi belli oldu
Xbox’ın en büyük özel oyunlarından olan Gears of War’un yeni oyunu Gears 5 hakkında birçok yeni gelişme paylaşıldı. Ön siparişlerde efsanevi Terminator Dark Fate Character Pack avantajının sunulduğu oyuna, Game Pass Ultimate üyeleri çıkış tarihinden önce sahip olabilecek. Xbox’ın bir diğer büyük oyun serisi HALO’nun yeni oyunu HALO: Infinite ise yeni bir video ile duyuruldu. 2020’de çıkacak HALO: Infinite, yeni nesil Xbox’ın lansman oyunu olacak.

Xbox Project Scarlet Xbox One X E3 Fuarı gototechno