Weidmüller’in geliştirdiği FieldPower sistemi nasıl çalışıyor?

Elektrik bağlantı elemanları sektörünün lider firmalarından Weidmüller, merkezi olmayan uç otomasyon birimleri için geliştirdiği FieldPower sistemi ile dikkat çekiyor. Merkezi olmayan tesislerin ve otomasyon tasarımlarının planlanması, kurulması ve devreye alınmasına yardımcı olan Weidmüller FieldPower sistemi; modüler sistem, esnek muhafaza çeşitleri, uygun maliyetli kablolama ve farklı fonksiyonlar barındıran hemen her otomasyon görevine uygun en ekonomik çözümü sunuyor. İşlevsellik ve kalite açısından endüstriyel standartlara sahip iyi ürünler tasarlayan Weidmüller’in FieldPower sistemi, akıllı fabrikalarda kesintisiz çalışma için maksimum esneklik sağlıyor. Weidmüller FieldPower teknolojisi ile makine ve proses endüstrisi

Modüler parça taşıma prensibi ile çok çeşitli kombinasyon seçenekleri sunan FieldPower sistemi, IP20’den IP65’e düşük maliyetli geçiş yapmaya imkan tanıyor. Uzaktan I/O sistemleriyle dijitalleşme ve otomasyon araçlarının ağa bağlanmasını mümkün kılan bu sistemin fonksiyonelliği ihtiyaca göre istenilen zamanda genişletilebiliyor.

Kesintisiz çalışma için maksimum esneklik
Dijital fabrikaların yaygınlaşmasıyla 24 V DC güç kaynaklarına olan talep artışı, güç kaynaklarının mümkün olduğunca kompakt ve gereken koruma derecesine göre tasarlanmasını gerekli kılıyor. Özellikle otomotiv endüstrisi gibi yüksek kullanılabilirliğe sahip tesis bileşenleri için uygulamalarda güç kaynağının yedekli bir tasarıma sahip olması önem teşkil ediyor. Modern ve ileri düzey yüksek otomasyon uygulamaları için güvenli ve optimize edilmiş bir DC beslemesi, merkezi olmayan tesis yapılarına avantaj getiriyor. “Akıllı Fabrika Şebekesi” konseptini ortaya çıkaran süreçlerdeki bu gereksinim ile akıllı fabrikalara birçok avantaj sağlanıyor.

Weidmüller FieldPower teknolojisi ile makine ve proses endüstrisi