Webrazzi Dijital 2019’da ele alınan konular neler?

İş dünyasının yakından takip ettiği, Webrazzi Dijital 2019’da Dijital pazarlamada 2020 trendlerinin yanı sıra değişen tüketici alışkanlıkları, yapay zeka ve data içerik pazarlaması, online TV, yaratıcılık ve ticarette dijitalleşme gibi konular sektöre yön veren profesyoneller tarafından ele alındı. Webrazzi Dijital 2019 yapay zeka ve data içerik pazarlaması

Yılın ikinci etkinliği Webrazzi Dijital 2019 da konuşma yapan Türkiye İş Bankası’nın Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, “Ticarette Dijitalleşmenin Yönü” adlı sunumuyla sahnedeydi. Öncelikle Türkiye İş Bankası’nın girişimcilik programı olan Workup’tan bahseden Şimşek, Workup’a özellikle yapay zeka, büyük veri, API ve platform ekonomisini odağına alan girişimlerin seçildiğinden ve Workup girişimlerinin bugüne kadar geçirdiği süreçlerden bahsetti. ABD’de ve Çin’deki inovasyon merkezlerinden ve bu bölgelerde konumlanmanın öneminden de bahseden Şimşek, İş Bankası’nın sanal poslarının 50’den fazla ülkede geçerli olan 33 farklı ödeme yöntemini desteklediğini belirtti.

Dijital dünyada rakipler reklam kanalı için birbirini seçiyor
Gemius Ülke Müdürü İdil Kesten, 2018 yılına ait dijital reklam dünyasına yönelik verileri paylaştı. Konuşmasına Türkiye’deki mobil kullanıcı sayısının geçtiğimiz sene 43 milyona ulaştığını söyleyerek başlayan Kesten, mobil cihaz kullanımında cinsiyet dağılımının neredeyse eşit olduğu bilgisini paylaştı. Mobil dünyayı 25-34 yaş grubu domine ederken, Türkiye’nin CTR ortalamasının yüzde 0,26 olduğu belirtildi.

Kesten, konuşmasında Türkiye’nin reklam veren haritasına yönelik ilginç veriler de paylaştı.

Webrazzi Dijital 2019 yapay zeka ve data içerik pazarlaması