Vodafone Türkiye, “Kadınların Güçlenmesi ve Desteklenmesi” kategorisinde “Altın Stevie” ödülü aldı

Vodafone Türkiye, kadınların güçlenmesine yönelik çalışmalarıyla uluslararası arenada önemli bir başarıya imza attı. Vodafone Türkiye Kadınların Güçlenmesi ve Desteklenmesi

Şirket, teknoloji ve satış fonksiyonlarında kadın çalışan oranını artırmak amacıyla hayata geçirdiği programların yanı sıra çalışanların aile içi şiddete karşı desteklenmesine yönelik çalışmalarıyla da dünyanın en prestijli ödül programlarından 16. Stevie İş Hayatında Kadın Ödülleri’nde “Kadınların Güçlenmesi ve Desteklenmesi” kategorisinde “Altın Stevie” ödülüne layık görüldü. Vodafone Türkiye Kadınların Güçlenmesi ve Desteklenmesi Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Vodafone Türkiye, dünya çapında başarılı kadın girişimci, yönetici ve çalışanların yanı sıra kadınlara yönelik örnek çalışmalarıyla dikkat çeken organizasyonları da ödüllendiren 16. Stevie İş Hayatında Kadın Ödülleri’nde “Altın Stevie” aldı.

Vodafone Türkiye’nin Stevie’de elde ettiği başarıyı değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, kadınların üretime katılan, ekonomik ve sosyal yaşamda eşit, kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olabilmeleri için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye özen gösteriyoruz. İş süreçlerimizden başlayarak toplumsal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği sağlama hedefiyle çalışıyoruz. Çeşitliliği, iş yapış biçimimizin bir parçası olarak görüyor ve kültürümüzün merkezine koyuyoruz. Şirketimizde kadın ve erkeklerin eşit olanaklardan faydalanabildiği bir kurum kültürü yaratılmasına önem veriyoruz. Vodafone Türkiye olarak, uluslararası düzeyde takdir gören başarılı çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”

Kadın işgücüne tam destek
Vodafone’un Teknolojide Kadın Gücü Programı ile teknoloji departmanında çalışan yönetici adayları ve yöneticiler için mentorluk süreci ile desteklenen bir gelişim programı sunulurken, Teknolojide Kadın Staj Programı ile üniversitelerin mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinde, teknoloji/telekomünikasyon alanında kariyer yapmak isteyen 4. sınıftaki genç kadınlara mezun olmadan önce Vodafone Teknoloji Fonksiyonu’nda staj yapma imkânı sağlanıyor.

Vodafone Türkiye Kadınların Güçlenmesi ve Desteklenmesi