Vodafone Türkiye Global İletişim Yarışması’nda Altın Ödül’ün sahibi oldu

Vodafone Türkiye, dünyanın en prestijli halkla ilişkiler platformlarından Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından düzenlenen 2018 Spotlight Ödülleri Global İletişim Yarışması’nda “Sürdürülebilirlik Raporu” kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi olurken, En İyi 100 İletişim Çalışması arasında da 15. sırada yer aldı. Vodafone Türkiye 2018 Spotlight Ödülleri Global İletişim Yarışması

Tüm dünyadan 1.500 başvurunun yarıştığı 2018 Spotlight Ödülleri’nde, “Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu”, ilk izlenim, anlatım, görsel tasarım, yaratıcılık, mesajların netliği ve algılanan uyumluluk kriterlerine dayanılarak yapılan değerlendirmede 100 üzerinden toplam 98 puan alarak kategorisinde ikinci sıraya yerleşti.

Ödülü değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, şunları söyledi:
“Ekonomik ve sosyal kalkınmanın itici gücü kabul edilen telekomünikasyon sektörünün global bir oyuncusu olarak, sürdürülebilirlik konusunda büyük sorumluluk taşıdığımızın bilincindeyiz. Temel iş stratejimizin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz sürdürülebilirliği; finansal performansı artırmanın yanında dijital, yenilikçi ürün ve hizmetler aracılığıyla toplum için yaratılan ölçeklendirici, hızlandırıcı ve dönüştürücü olumlu etkiyi uzun vadeli ve kalıcı kılmak olarak tanımlıyoruz. Geçtiğimiz mali yıldaki çevresel, sosyal, ekonomik ve etik konulardaki uygulamalarımızı ve elde ettiğimiz performansı yayınladığımız 7. Vodafone Türkiye olarak, sürdürülebilir bir gelecek için öncü çalışmalarda bulunmaya devam edeceğiz.”

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne uyum
GRI Standartları, BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) ve BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin 10 ilkesi (UNGC) doğrultusunda hazırlanan Vodafone Türkiye 7. Sürdürülebilirlik Raporu, şirketin Kasım 2015’te Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (BMKİS) gönüllü imzacı olmasını takiben yayımladığı ikinci “İlerleme Bildirimi” niteliğini taşıyor ve BMKİS’in 10 ilkesine yönelik uygulamaları ve Birleşmiş Milletler’in ana hedeflerine verdiği desteği içeriyor.

Vodafone Türkiye 2018 Spotlight Ödülleri Global İletişim Yarışması