Vodafone Park 5’inci yaşını kutluyor! Vodafone Park’ı ön plana çıkaran özellikleri ne?

Vodafone Park 5 yaşında.
Vodafone Park 5 yaşında.

Vodafone Park 5’inci yaşını kutluyor! Vodafone Park’ı ön plana çıkaran özelliği ne? Vodafone Park 5 yaşında.

Instagram Hesabımız

Beşiktaş JK’nın mabedi Vodafone Park 5’inci yaşını kutluyor. Mimari ve teknik özelliklerinin yanı sıra akıllı stadyum altyapısı ile de örnek gösterilen Vodafone Park, dünyanın ve Türkiye’nin en güzel stadyumları arasında yer alıyor.

Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Park, 5 yaşına bastı. 11 Nisan 2016’da Beşiktaş-Bursaspor maçıyla kapılarını açan Vodafone Park, dünyanın ve Türkiye’nin en güzel stadyumları arasında yer alıyor. Mimari ve teknik özelliklerinin yanı sıra akıllı stadyum altyapısı ile de örnek gösterilen Vodafone Park, 2016 yılında dünyanın en saygın spor sitelerinden StadiumDB.com tarafından “Yılın En İyi Stadyumu”, 2017’de ise İspanya’da düzenlenen “Stat Tasarımı ve Gelişimi Ödülleri 2017”de “Yılın Projesi” seçildi. UEFA Süper Kupa finali, Vodafone Kupası gibi önemli spor karşılaşmalarının yanı sıra sosyal etkinliklerin de düzenlendiği Vodafone Park, geçen yıl Türkiye’nin ilk online canlı stadyum konserine evsahipliği yaptı. Türk pop müziğinin yıldız ismi Edis’in sahne aldığı ve seyircisiz gerçekleşen konser, Türkiye’nin dört bir yanından 5,7 milyon görüntülenmeye rekor kırdı.

Vodafone Park’ın beşinci yılını değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin şunları söyledi:

“Vodafone Park, dünyanın en ileri teknolojik altyapılarından birine sahip. Vodafone Park’a 10 milyon doları aşkın altyapı yatırımı yaptık. Bu altyapıyı Avrupa’da bir ilk olarak inşaat aşamasından itibaren planlı ve entegre bir biçimde hayata geçirdik. Vodafone Park’ı dünyadaki birçok stadyumdan ayıran en önemli özelliği bu diyebiliriz. Biz bu yatırımla İstanbul’a ve Türk sporuna önemli bir eser kazandırdığımıza inanıyoruz. Her ne kadar içinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle uzak kalsak da yakın zamanda tekrar Vodafone Park’ta buluşmayı diliyoruz. Vodafone Park’ın beşinci yaşı hepimize kutlu olsun.”

Beşiktaş JK Vodafone Park’tan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Daltaban ise Vodafone Park’ın beşinci yılı ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

“Vodafone Park bizler için bir stadyumdan fazlası, ikinci evimiz, taraftarımızın tabiriyle mabedimiz. Tabii bu kadar değer verdiğiniz bir yeri, çok iyi muhafaza etmek durumundasınız. Zemini, tribünleri, içindeki en küçük odaya kadar her noktasıyla ayrı ayrı ilgilenmelisiniz. Temizliğinden, maç günü organizasyonuna kadar çok iyi bir ekiple durmadan çalışıyoruz. Vodafone Park’ın en önemli özelliklerinden biri de teknolojik altyapısı. Bu bağlamda, Vodafone’un katkılarıyla dünyanın en önemli stadyumlarından birine sahibiz. Burada nice başarılar kazandık, coşkuyu da hüznü de yaşadığımız zamanlar oldu. Daha nice başarılara ulaşmayı temenni ediyoruz. Vodafone Park’ın beşinci yaşını kutluyor, tribünlerde taraftarımızla kucaklaşacağımız günleri iple çekiyoruz.”

Türkiye mobil internet hızında dünyada kaçıncı sırada yer alıyor!

Vodafone Park 5 yaşında.