Vodafone ”Gelecekteki Seni Keşfet” programına rağbeti arttırmak için Sony Pictures ile işbirliği yaptı

Dünya devi Sony Pictures ile işbirliğine giden Vodafone, genç yeteneklerin gelecekteki kariyer fırsatlarının farkına varabilmesi amacıyla geliştirilen, oyunlaştırılmış ücretsiz dijital platform “Geleceğin Mesleği”nin tanıtımı için tüm dünyada gençlerin merakla beklediği “Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde” filmine sponsor oldu. Vodafone Gelecekteki Seni Keşfet programı Sony Pictures

Vodafone ve Sony Pictures işbirliğiyle geliştirilen ve genç sinemaseverleri “Geleceğin Mesleği” platformuna yönlendiren yeni dijital kampanya, aynı zamanda filmin de ana mesajı olan “Doğru yetenekler ve destek ile herkes kendi potansiyelini gerçekleştirebilir” anlayışına dayanıyor.

Dünya çapında başlatılan yeni kampanyayı değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:
“Vodafone olarak hedefimiz, tüm dünyada gençlerin dijital becerilere, öğrenim ve istihdam olanaklarına erişmesine yardımcı olmak. Bu doğrultuda, Sony Pictures ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığımız, ‘Geleceğin Mesleği’ dijital platformumuzu daha fazla sayıda gence daha kısa sürede ulaştırmamızı sağlayacak. Bu platformu, gençlerin sahip olduğu yetenekler ile belki de akıllarına daha önce gelmeyen dijital kariyerleri eşleştirebilmeleri için tasarladık. Filmin en çarpıcı sahnelerinden birinde kıdemli Örümcek-Adam genç Örümcek-Adam adayına ‘Sen benim yaptıklarımı yapma, kendi yolundan git’ diyor. Bu replik, Vodafone olarak gençlere vermek istediğimiz ilham ve mesajı çok iyi ifade ediyor. Hem teknolojinin gücünü hem de sinemanın heyecanını kullanarak gençlere kendi potansiyellerini gerçekleştirmelerinde yardımcı olmak, böylece dijital beceriler alanında yaşanan uçurumu kapatmak istiyoruz.”

Dünyada 303 bin, Türkiye’de 70 bin genç kullandı
“Geleceğin Mesleği” uygulamasında ilk adımda, bireyin eğilim ve ilgi alanlarını anlamak üzere bir dizi psikometrik test çözülüyor. Bu testlerden çıkan bulgular, dijital ekonominin sunduğu en uygun meslek kategorisi ile eşleştiriliyor. İkinci adımda birey, seçmiş olduğu lokasyonda bulunan, Vodafone bünyesindeki iş imkânları da dahil olmak üzere belli iş olanaklarına yönlendiriliyor. Kullanıcılar ayrıca, online kanallar üzerinden dijital beceri eğitimleri sunan ve pek çoğu ücretsiz olan kurslara da ulaşabiliyor.

14 Aralık’ta vizyonda
Tüm dünyada 14 Aralık’ta vizyona girecek olan “Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde”, dünyayı kurtarmaya çalışan Brooklyn’li genç Miles Morales’in hikâyesini konu ediyor. Peter Parker ve diğer birçok “alternatif” Örümcek-Adam ile birlik olan Miles, dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye atılıyor. Orijinal seslendirme kadrosunda Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld, Nicolas Cage, Liev Schreiber, Lily Tomlin, Mahershala Ali, Brian Tyree Henry ve John Mulaney gibi isimlerin yer aldığı animasyon türündeki filmin yönetmen koltuğunda Bob Persichetti, Peter Ramsey ve Rodney Rothman oturuyor. Senaryosunu Phil Lord ve Rodney Rothman’ın yazdığı filmin başyapımcıları ise Stan Lee, Brian Michael Bendis ve Will Allegra.

Vodafone Gelecekteki Seni Keşfet programı Sony Pictures