Akıllı güvenlik sistemi Yale Access modulü IFA’da sergileniyor

Yale, alanında Avrupa’nın en büyük, dünyanın sayılı fuarlarından biri olan IFA 2019’a katılıyor. 6 – 11 Eylül 2019 tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen fuarda sergilenen ve akıllı güvenlik sistemlerinde yeni bir dönemin habercisi olan Yale Access modülü, teknoloji tutkunları tarafından heyecanla karşılanıyor. Uluslararası Tüketici Elektroniği ve Teknolojileri Fuarı

Kilit çözümleri ve akıllı güvenlik sistemleri alanında dünyanın lider markalarından Yale, 6 – 11 Eylül 2019 tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen IFA 2019’a (Uluslararası Tüketici Elektroniği ve Teknolojileri Fuarı) katılıyor. ‘Smart Living’ konseptindeki yeni ürünlerini de tanıtan Yale’in standı, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılardan büyük ilgi görüyor.

Yale ‘Smart Living’ ürünleri arasında en dikkat çekenlerinden biri de Yale’in yeni Access modülü oldu. Yale akıllı kilitlere entegre edilen modül, Amazon Alexa ve Google Asistan iş birlikleriyle beraber kullanıcılara mobil cihazlar üzerinden kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Kurye teslimatı için pilot uygulamalar İngiltere’de başarıyla sürdürülüyor!
Yale Access modülle ilgili bir diğer önemli gelişme ise kurye teslimatlarıyla ilgili. Yale, kullanıcıların bu konuda yaşadığı sorunlardan yola çıkarak İngiltere’nin en büyük perakendecilerinden Waitrose & Partners ile bir iş birliği yaptı. Pilot uygulamanın yapıldığı sistemde, Yale akıllı kilit ve Access modülü kullanan ev sahiplerinin, kuryenin eve giriş izni vermesine olanak tanınıyor. Buna göre, kapı kilidi için geçici erişim kodu, ev sahibi tarafından Waitrose & Partners’in ‘While You’re Away’ uygulaması aracılığıyla teslimattan hemen önce kuryeye gönderiliyor. Kullanıcılar diledikleri takdirde, Yale kapı kameraları üzerinden kuryenin ürün teslim sürecini de takip edebiliyor.

Pilot uygulamadan çok olumlu geri bildirimler elde edildiğini belirten Hasan Mavuş, “Bir teslimat için saatlerce evde olmak zorunda kalan kullanıcılar, bu uygulamayı heyecan verici olarak nitelendiriyor. Benzeri sistemler daha önce ABD’de Walmart ve Amazon tarafından da denendi ancak Yale’in kilit teknolojisi ve akıllı entegre ev güvenliğindeki uzmanlığı göz önünde bulundurulduğunda, buna ek olarak pilot uygulamanın başarısı düşünüldüğünde, uygulamanın dünya genelinde hızla yayılacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Uluslararası Tüketici Elektroniği ve Teknolojileri Fuarı