Hergün yaklaşık 1000 müşteri kazanan TransferGo büyümeye devam ediyor

Uluslararası Para Transferi Şirketi TransferGo, 1 milyon müşteriye ulaşma hedefini yakaladı. Her gün yaklaşık 1000 müşteri kazanan şirket önümüzdeki dönemde hem globalde hem de Türkiye’de büyümesini sürdürmeyi planlıyor. Uluslararası Para Transferi Şirketi TransferGo gototechno

Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan ve ücretsiz bir servis sağlayan TransferGo, belirlediği hedef doğrultusunda 1 milyon müşteriye ulaştı. 47 ülkede faaliyet gösteren, Londra, Vilnius, Berlin, Varşova ve İstanbul’da ofisleri olan TransferGo’nun portföyüne günde 1.000’den fazla yeni müşteri katılıyor.

2018 sonu itibariyle toplam işlem sayısı 3 milyonu geçen şirketin para transferi hacmi ise 1,3 milyar Euro’yu aşmıştı.

2018 için Avrupa’daki herhangi bir ülkeden Türkiye’ye para gönderme işlem sayısı 5 katına çıkarken, Almanya’dan Türkiye’ye yapılan transfer özelinde bakıldığında ise bu sayı 10 katına kadar ulaştı. Almanya’yı İngiltere, Belçika, Hollanda ve Fransa gibi Türklerin yoğunlukla yaşadığı ülkeler takip ediyor.

Kısa bir süre içinde 1 milyon müşteriye ulaşmalarından dolayı çok mutlu olduklarını belirten TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk, şirketin büyümesinde Türkiye’nin oynadığı rolün de önemli olduğunu ifade etti. Öztürk, şöyle konuştu: “Şirketimiz Türkiye’ye para gönderimi yapan müşteri pazarında yüksek bir potansiyel gördü ve Türkiye’ye yatırım yaptı. Avrupa’daki Türk nüfusu para transferleri için yüksek ücretler ödemekten kaçınıyor, hızlılık, güvenilirlik ve şeffaflık istiyor. Tüm bu özelliklere ek olarak, hizmetimizde kur sabitleme seçeneğini sunmamız da Türk tüketicisinin TransferGo’yu tercih etmesinde önemli bir rol oynuyor. Türkiye pazarının ve ekonomisinin gücüne, potansiyeline ve geleceğine inanıyoruz, ve bu sayede üye sayımızın ve TransferGo üstünden gerçekleşen işlem sayısının her geçen ay daha da artacağını düşünüyoruz.”

Uluslararası Para Transferi Şirketi TransferGo gototechno