Uludağ Ekonomi Zirvesi, Stars Of Region’a 2. kez ev sahipliği yaptı

Türkiye’nin en önemli iş ve ekonomi dünyası buluşmalarından biri olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, bugün itibariyle tamamlandı. Yarışmanın kazananları Zirve sonunda gerçekleşen törenle açıklandı. Stars Of Region 1.’lik ödülünü Tion Health Care alırken, Hotel Race 2.’lik ve Sonaris 3.’lük ödülüne layık görüldü. Algopoly ve Userguiding ise jüri özel ödülünü almaya hak kazandı. Uludağ Ekonomi Zirvesi Stars Of Region Algopoly ve Userguiding

Dünyaya örnek olacak projeler
Stars Of Region 2019’un birincisi olan, kalp aritmisinin teşhis ve tanısına yönelik geliştirilen Tion uygulaması, yapay zeka destekli tanı etiketleri üretiyor ve bu teknolojiyi kalp alanında ritim bozukluğunu belirlemede kullanıyor. Tion Healthcare Kurucusu ve CEO’su Berkay Şamiloğlu, birincilik ödülünü TC Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve Google Türkiye Ülke Direktör Vekili Mehmet Pekeroğlu’ndan aldı.

Stars Of Region’ın ikincisi olan Azerbaycan’dan Hotel Race, otel yönetimini yapay zeka temelli platforma taşıyor. Oteller bulut temelli bu programla, rakiplerinin fiyat politikaları ve oda doluluk oranlarını izleyebilirken reklam stratejilerini gözlemleyebiliyor. Bu sayede satış stratejileri geliştirerek başarı grafiklerini yükseltebiliyorlar. Hotel Race Kurucu Ortağı ve CEO’su Emin Baylarov, ödülünü Galata Business Angels Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Şeker’den aldı.

Cihazlarla herhangi bir uzmana gerek kalmadan ultrason görüntüsü alınabiliyor. Dünya çapındaki rakiplerinden düşük maliyet ve cihaz boyutlarının küçüklüğüne odaklanarak farklılaşan girişim, kullanım kolaylığı ile de zaman tasarrufu sağlıyor. Start Up Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Nilüfer Gözütok üçüncülük ödülünü Sonaris CTO’su ve Kurucu Ortağı Samer Toume’a verdi.

Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Algopoly, enerji piyasasında dengeleme çözümleri sunuyor. Algopoly, bulut sistemi ve yenilikçi algoritmalarla, elektrik kullanımında üretim ve tüketim arasındaki dengeyi sağlayabilmek için yapılan tüketim tahminlerindeki sapmayı minimuma düşürüyor. Algopoly Kurucu Ortağı Mustafa Gökçe Baydoğan ödülü Azerbaycan Ulaştırma, İletişim ve Yüksek Teknolojiler Bakanlığı, Bilişim Teknolojileri Gelişim Fonu Genel Müdürü Azer Bayramov’un elinden aldı.

Uludağ Ekonomi Zirvesi Stars Of Region Algopoly ve Userguiding