Twitter herkes tarafından beklenen düzenlemeyi getirdi

Herkes tarafından merakla beklenen özellik olan Tweet düzenleme özelliği artık hayata geçiyor. Artık atılan Tweet’i silip yeniden atmak zorunda kalmayacağız. Twitter kurucusu olan Jack Dorsey Twitter düzenlemesi

Bu düzenleme sayesinde kullanıcılar Paylaştıkları Tweet üzerinde silme, yazı ekleme, resim ekleme gibi değişiklikleri rahatça yapabilecekler. Peki Twitter’ın Tweet düzenleme özelliği nasıl çalışacak?

Twitter’ın kurucusu olan Jack Dorsey, konuyla ilgili yaptığı açıklamada atılan tweet’lerin sonradan düzenlenebilmesini sağlayan özelliğin kullanıcılara sunulacağı müjdesini verdi. Dorsey’e göre atılan tweet’lerin düzenlenmesi için günlerce beklememiz de gerekmeyecek. Yanlızca 10 ile 30 saniye gibi kısa bir zaman aralığında düzenleme yapabileceğiz. Maximum sürenin 30 saniye olmasının sebebi de Twitter’ın gerçek zamanlılık doğasına aykırı olabileceği düşüncesidir.

Bilindiği üzere Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey ‘like’ (beğen) butonunu kaldırmayı planladıklarını duyurmuştu. Şirket, beğenilmek isteyen kullanıcılar arasında sosyal medya bağımlılığının kaynağı olabileceğini iddia ediyor.

Twitter kurucusu olan Jack Dorsey Twitter düzenlemesi