Google tarafından seçilen en iyi 20 şirket hangileri?

Türkiye’nin lider yapay zeka şirketi Cbot, Google’ın ilk kez Mobile World Congress’te (MWC) duyurduğu RCS (Zengin İletişim Servisi) projesi üzerinde uygulama geliştiren dünyadaki ilk 20 şirketten biri oldu. Türk Yapay Zeka Şirketi Cbot Google Mobile World Congress

Cbot Kurucu ve CEO’su Mete Aktaş Google’ın RCS platformunda tamamı Türk mühendislerden oluşan yapay zeka şirketi olarak geliştirdikleri çözümle yer almaktan gurur duyduklarını aktararak şunları söylüyor: “Şirketimizin Ar-Ge yatırımlarının güzel ve heyecan verici bir çıktısını daha almaktan mutluluk duyuyoruz. Projemizi Google ile Mobile World Congress’te tüm dünyaya duyurmak ise apayrı bir deneyimdi. Bu proje ile kullanıcıların bir bankanın hizmetlerine ulaşabilmesi için uygulamasını indirme ya da web sayfasına gitme zorunluluklarını ortadan kaldırıyoruz. Artık müşteriler SMS uygulamaları üzerinden mesaj atarak bankalara ulaşabilecek ve sorularına anında cevap alabilecek.”

Başta Amazon, eBay, İş Bankası, ING Bank, Türk Telekom, Anadolu Hayat Emeklilik ve n11 olmak üzere pek çok şirkete sunduğu sohbet bazlı yapay zeka teknolojileriyle lider konumda bulunan Cbot, hem Türkiye’de hem de global arenada başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Cbot, Mobil Dünya Kongresi’nde Google’ın lansman için özel oluşturduğu standında yer alması için seçtiği 20 şirketten biri oldu. Cbot ve Google işbirliği Türkiye’deki şirketlerin müşteri deneyimini iyileştirme noktasında çığır açıyor.

“Markalar kullanıcıların bir mesaj kadar yakınında olacak”
Geliştirdikleri proje sayesinde markaların müşterileriyle daha yakın bir ilişki içerisinde olacağının altını çizen Cbot Kurucu ve CEO’su Mete Aktaş: “Cbot olarak Google işbirliğiyle geliştirdiğimiz teknolojiyi ilk olarak İş Bankası için hayata geçirdik. RCS üzerinden hizmet veren chatbotlarımız sayesinde bankalar müşterilerine sadece bir mesaj uzaklıkta olacak.” diyor.

Türk Yapay Zeka Şirketi Cbot Google Mobile World Congress