TOGED’in HUPROG yarışmasının kazananı 10 bin liralık ödülün sahibi olacak

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği’nin (TOGED) destek verdiği ve TaleWorlds Entertainment’ın ana sponsoru olduğu ödüllü Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması (HUPROG) 6 Nisan tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde başlıyor. Yarışmada çeşitli görevleri yerine getirerek birinci olmayı başaran takım 10 bin liralık ödülün sahibi olacak. TOGED HUPROG Hacettepe Üniversitesi gototechno

En Yaratıcı Çözümler Yarışıyor
ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen yarışma 2016 yılından bu yana düzenleniyor. Bilgisayar bilimlerine ilgiyi artırmayı ve bu alanda farkındalık yaratmayı hedefleyen yarışmada 15 takım yer alıyor. Farklı zorluk seviyesindeki problemleri yazdıkları programlarla çözmeye çalışacak olan takımlar, üstesinden geldikleri problemlerin zorluğuyla doğru orantılı olarak puan toplayacak.

HackerRank adlı platform üzerinde gerçekleştirilecek yarışmanın katılımcıları kullanacakları araçlar konusunda son derece serbest olacaklar. Karşılaştıkları sorunlara yaratıcı çözümler üretmeye çalışacak yarışmacılar 30 farklı programlama dilinden arzu ettiklerini seçebilecek ve internetteki kaynaklardan yararlanabilecekler.

Büyük Ödül 10 Bin TL
6 Nisan günü saat 16.00’da Hacettepe Teknokent’te başlayacak yarışma 16 saat sürecek ve ertesi gün saat 19.00’da sona erecek. Yarışma sonucunda en yüksek puanı elde eden ilk 5 takım çeşitli para ödülleri kazanacak. Birinci olmayı başaran takımın ödülü ise 10 bin TL. HUPROG hakkında daha fazla bilgi edinmek için http://huprog.acmhacettepe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

TOGED HUPROG Hacettepe Üniversitesi gototechno