Tesla’nın telefonu sızdı

Otomobil üreticileri zaman zaman farklı alanlarda ürünlere de el atıyor. Bunlardan biri de akıllı telefonlar. Özellikle lüks otomobil firmalarının telefon üreticileri ile ortaklaşa geliştirdiği ya da isim hakkını verdiği modelleri yer alıyor. Genelde ….. Edition olarak satılan bu modeller markanın tutkunlarına hitap ediyor ve sınırlı sayıda üretiliyor.

Benzer bir hamlenin çılgın girişimci Elon Musk‘ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla‘dan da geleceği iddia edildi. Ortaya çıkan telefon görsellerine bakılacak olursa Tesla kısa bir süre sonra kendi markası ile bir telefon üretecek.

İnternete düşen görüntülere göre telefonun ön ve arka paneli görünüyor. Ön yüzde çentikli bir tasarım görünürken arka kapak ise şeffaf bir Tesla logosu içeriyor. Arka kapak görselinden anlaşıldığı üzere telefonda çift kamera sistemi de bulunuyor. Telefonun isminin ise Tesla Quadra olacağı iddia ediliyor.

Bu görüntüler gerçek olabilir zira Tesla kendi ismiyle şarj cihazı ve powerbank satıyor. Bunun yanına bir de telefon koyması çok da mantıksız değil. Ayrıca Çinli bir üretici ile anlaşıp telefon satmak Tesla gibi firmalar için gayet kolay bir operasyon.

Yine de görüntülerin resmi olarak onaylanmadığını ve sahte olabilme ihtimalinin bulunduğunu da belirtelim. Bu tarz bir üretimin mevcut markalarla rekabet etmek yerine Tesla‘nın fanlarına hitap edeceğini de hatırlatalım.

Tesla