PUBG MOBILE ve Resident Evil 2 ortaklığı ile çıkan yeni oyun modu hangisi?

Tencent Games ve PUBG Corporation (PUBG Corp.) bugün yaptıkları duyuruyla PUBG MOBILE ve Resident Evil 2 arasındaki işbirliği ile ortaya çıkan “Zombie: Survive till Dawn” adlı oyun modunu tanıttı. PUBG MOBILE, 2018’in sonunda düzenlenen PUBG MOBILE STAR CHALLENGE 2018 turnuvasının global finallerinde Capcom’un oyunu Resident Evil 2 ile çapraz marka ortaklığı duyurmuştu. Gösterilen büyük ilgi, oyun modunun tanıtılmasıyla yeniden ateşlendi. Tencent Games ve PUBG Corporation PUBG MOBILE ve Resident Evil 2

Survive till Dawn, gün ışığından günbatımına geçerken başlıyor ve gece boyu sürecek. Zombiler giderek daha agresifleşirken, PUBG Mobile oyuncuları için önemli bir engel teşkil edecek. Gün boyunca oyuncular uzak mesafeden zombileri yenerek BP (savaş puanı) toplayabilecekler. Gün batımı görüş mesafesini azaltırken, zombi savaşını daha tehlikeli yapacak. Gece geldiğinde, zombiler iyice öfkelenecek ve oyuncular iyice düşen görüş mesafesi sebebiyle birebir (PvP) saldırılarda zorlanacak.

Efsanevi Resident Evil 2 karakterleri G (1. Aşama) ve Tyrant da oyunun gece bölümlerindeki yeniden oyuna giriş (spawn) esnasında oyuncuların karşısına çıkacak.

Detaylar https://youtu.be/2CzVfalfFAo adresindeki videoda görülebiliyor.

Tencent Global Yayın Merkezi Genel Müdürü Vincent Wang, “Resident Evil 2 ile yaptığımız bu işbirliği basında ve her iki oyunun hayranları tarafından heyecanla karşılandı. Her iki oyun platformundaki en iyileri bir araya getiren Survive till Dawn adlı yeni oyun modunu tanıtmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Resident Evil serisi oyun dünyasında ikonik bir yere sahip ve oyuncuları bir dehşet gecesine iten bu oyun moduna olan büyük ilginin farkındayız.”

PUBG MOBILE, tanıtıldığı günden bu yana benzersiz bir başarı elde etti; 8 ay içerisinde 30 milyon günlük aktif kullanıcıya ve 200 milyon indirmeye ulaştı.

2018’de PUBG MOBILE, tanıtımdan sadece 8 ay sonra çok sayıda ödüle aday oldu ve ödül aldı. Geçtiğimiz ay Google Play Ödülleri’nde “En İyi Oyun”un da aralarında olduğu 3 ödüle layık görüldü. Ayrıca 2018 Altın Joystick Ödülleri’nde “Yılın Mobil Oyunu” ödülünü kazanırken, The Game Awards ve App Store tarafından da çeşitli ödüllere aday olarak gösterildi.

Tencent Games ve PUBG Corporation PUBG MOBILE ve Resident Evil 2