Teknosa üçüncü çeyrekte yüzde 61 büyüdü! Teknosa 20 yılın en iyi performansına ulaştı!

Teknosa ciro rakamları 2020.
Teknosa ciro rakamları 2020.

Teknosa üçüncü çeyrekte yüzde 61 büyüdü! Teknosa 20 yılın en iyi performansına ulaştı! Teknosa yüzde 61 büyüdü, Teknosa performans sonuçları, Teknosa 20 yılın en iyi performansı, Teknosa ciro rakamları 2020, Teknoso kar rakamları 2020.

Instagram Hesabımız

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa’nın ‘Yeni Neslin Teknosa’sı dönüşüm programına ve müşteri deneyimine yaptığı yatırımların sonuçları, finansal performansına yansımaya devam ediyor. Teknosa, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde kuruluşundan itibaren en yüksek çeyrek performansını yakaladı. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61 büyüme göstererek, 1,7 milyar TL’lik ciroya ve 62,5 milyon TL net kâra ulaştı. Üçüncü çeyreği kapsayan dönemde e-ticarette ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 123’lük büyüme elde etti.

Sağlıklı ve güvenli alışveriş ortamı sağlanarak Haziran ayında açılan Teknosa mağazaları satışlara önemli katkısını sürdürürken, Teknosa.com ve mobil uygulamalardaki yükselen grafik de devam etti. E-ticarette 2020 yılının üçüncü çeyreğinde geçen yıla göre yüzde 123 büyüme elde eden Teknosa, bu büyüme ile birlikte ilk dokuz aylık online cirosunu da 705 milyon TL seviyesine çıkarak geçen yıla göre yaklaşık 4 kat artırdı.

Siber hırsızlar ses kayıtlarını hedefliyor! CDRThief adı verilen bu yeni kötü amaçlı yazılım, sesli arama ayrıntılarını sızdırıyor!

2020 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını değerlendiren Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran, “Yeni Neslin Teknosa’sı vizyonuna göre oluşturduğumuz, değişime hızla adapte olabilen müşteri odaklı yol haritamız sayesinde kuruluşumuzdan beri geçen 20 yılın en iyi çeyrek performansını yakaladık. Dijital ve müşteri odaklı dönüşümümüz, sürekli değişen ve artan teknoloji ihtiyaçları karşısında en iyi şekilde hizmet vermemizi sağladı. Bu sayede pek çok kurumun farklı zorluklar yaşadığı pandemi sürecinde Teknosa olarak sağlıklı büyüme ve karlılık hedefimize ulaştık. Rekor satışların ve yükselen performansımızın yanı sıra dayanıklı ve çevik bir organizasyon yaratmayı başardık. Odağımızda dijital dönüşümde hızlanıp, süreçlerimizi yalınlaştırmak ve veriye dayalı olarak geleceği şekillendirmek var. Müşteri deneyiminde ve memnuniyetinde çıtayı daima yükselteceğiz” dedi.

GoToTechno Dergisi Kasım Sayısı çıktı! GoToTechno Dergisi’nin 22. Sayısı Nerelerden ücretsiz Okunur?

Teknosa ciro rakamları 2020.