Lenovo son 4 yılın en yüksek çeyrek dönem satışlarını elde ederek kendi rekorunu egale etti

Teknoloji devi Lenovo’da gelirler büyük oranda artarak, inovasyon ivmesi büyük yükselişe geçti. Lenovo’da ikinci çeyrekte %14 büyümeyle 13,4 milyar dolara ulaşıldı, bu sayede son dört yılın en yüksek çeyrek dönem karı elde edildi. Teknoloji devi Lenovo Group gototechno haberi

Tüm iş alanlarında önemli aşamalar kaydedilirken, PC ve Akıllı Cihazlar iş alanı 10 milyar dolar gelir seviyesini aştı. Lenovo PC pazarında %23,7 pazar payıyla global ölçekte tartışmasız bir şekilde zirvede yer aldı.

HONG KONG, 16 Kasım 2018 – Lenovo Group (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) 30 Eylül 2018’de sona eren ikinci mali çeyrek ile ilgili sonuçları açıkladı. Lenovo art arda üçüncü çeyrekte de dev pazar payı ile çift haneli yıllık büyüme rakamlarına ulaştı. Grubun gelirleri, son dört yılın en yüksek seviyesine ulaşarak geçen yıla oranla %14 artışla (kur etkisinden arındırıldığında %18) 13,4 milyar dolara ulaştı.

Lenovo Başkan ve CEO’su Yang Yuanqing sonuçlarla ilgili olarak şunları ifade etti: “Bu sonuçlar Lenovo’nun Akıllı Dönüşüm faaliyetlerinin gelir ve kar anlamında büyümemizi sağladığını gösteriyor. Ancak rakamlar hikayenin yalnızca bir kısmını anlatıyor. Dönüşüm stratejimizi ve geriye dönüş taahhüdümüzü başarıyla uygulamış olmaktan gurur duyuyorum. Lenovo’nun güçlü ve sürdürülebilir bir büyüme döneminde olduğuna şüphemiz yok. Vizyon, strateji ve uygulama becerilerimiz sayesinde önümüzdeki çeyreklerde daha da güçlü sonuçlar elde edeceğimize eminim.”

2018/19 mali yılı ikinci çeyreğinde Lenovo, mali disiplin ve operasyonel mükemmelliğin yanı sıra tüm temel işletme birimlerinde artan sayıda inovasyon sayesinde “Dijital Dönüşüm” büyüme stratejisinin yeni aşamasına geçti. Geçtiğimiz senelerde iş alanlarını yeniden yapılandırmaya ve yeni verimlilikler oluşturmaya yönelik olarak atılan kararlı adımlar önemli sonuçlar verdi. Lenovo’nun temel işletme birimleri bu çeyrekte ciddi bir büyüme ve pazar konumunda güçlenme sağladı.

Akıllı Cihazlar Grubu yıllık bazda %10 büyüme sağladı ve 11,84 milyar dolara ulaştı.
Lenovo rekor seviyedeki %23,7 pazar payıyla PC satışlarında tartışmasız dünya lideri. Şirket, %5 ile karlılıktaki liderliğini de koruyor. Bu çeyrekte Legion oyun konsolları,
ThinkStation iş istasyonları ve ince ve hafif Yoga, ThinkPad ve IdeaPad kategorilerinde çift haneli güçlü büyüme rakamları elde edildi ve gelecekteki hacim, gelir ve kar artışlarının temeli atıldı. Bu iş alanında, bu yılın ilk aylarında lansmanı yapılan Lenovo Akıllı Ekranın ardından Akıllı IoT ürünlerindeki (Lenovo Smart Home Essentials) yeni inovasyonlarla Akıllı Dönüşüm vizyonu devam ediyor.

Eylül’de açıklanan NetApp ortaklığı gibi stratejik global iş ortaklıklarıyla Lenovo’nun depolama ve veri yönetimi segmentlerindeki portföyü önemli ölçüde genişledi.

Teknoloji devi Lenovo Group gototechno haberi