Türkiye Drone Şampiyonası 27-28 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası’nın üçüncü etabı Nevşehir Kapadokya’da 27-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Teknofest Türkiye Drone Şampiyonası Nevşehir Kapadokya

Tüm dünyada meraklıları için özel bir etkinlik olan ve ilgiyle takip edilen drone yarışlarının finalinde dereceye giren yarışmacılar, 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST 2019’un ev sahipliğindeki “Dünya Drone Kupasında” ülkemizi temsil edecek.

Kapadokya’da özel olarak hazırlanan parkurda pilotlar, tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçlarla mücadele edecekler. Hız ve manevra kabiliyeti yüksek; tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı olarak tasarlanan araçların yer alacağı Türkiye Drone Şampiyonasının üçüncü etap yarışlarına Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 32 lisanslı pilot katılacak. Yarışların sonunda dereceye giren pilotlar uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil edecekler.

TÜRKİYE DRONE ŞAMPİYONASI FİNALİ İSTANBUL’DA

İlk etabı Mersin Anamur Antik Kent’te, ikinci etabı ATİ Havacılık Köyü’nde, üçüncü etabı ise bu haftasonu Kapadokya’da düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası’nın final yarışları İstanbul’da gerçekleştirilecek. Zorlu etaplarda, kabiliyetlerini sergileyerek farklı etaplarda Türkiye şampiyonu olan pilotlar, 17-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te Dünya Drone Kupası’nda yarışacaklar.

Türkiye Drone Şampiyonası üçüncü etabı Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı, Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği ve Pilot Event işbirliği ile Nevşehir Valiliği, Ürgüp Kaymakamlığı, Ürgüp Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Kapadokya Üniversitesi destekleri ve etap sponsorluğunda, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, BAYKAR, Türk Hava Yolları ve Robit sponsorluğunda düzenleniyor.

Teknofest Türkiye Drone Şampiyonası Nevşehir Kapadokya