TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına Rekor Başvuru! TEKNOFEST 2020’ye En Çok Başvuru Gaziantep’ten!

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları 2020.
TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları 2020.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları 2020, TEKNOFEST 2020 Nerede yapılacak, TEKNOFEST 2020 Başvuru Sayısı, TEKNOFEST’e en çok başvuru Gaziantep’ten.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına Rekor Sayıda Başvuru Gerçekleşti! En Çok Başvuru Gaziantep’ten! TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları 2020. TEKNOFEST 2020 Nerede yapılacak?

Instagram Hesabımız

TEKNOFEST 2020 kapsamında 23 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarına toplam 20.197 takım başvuru yaptı. Tüm dünyayı etkisi alan Covid-19 pandemisine rağmen teknoloji tutkunu gençler evlerinden hazırladıkları projelerle yarışmaya katılarak “Teknoloji üreten bir Türkiye için biz de varız” dedi.

“Teknoloji üreten bir Türkiye için biz de varız” dedi.

İki yıldır ziyaretçi rekorları kıran dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenleniyor. #milliteknolojihamlesi sloganı ile yola çıkan ve Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST’e bu yıl Gaziantep ev sahipliği yapıyor.

Kadın Mühendis Adayları Brisa’nın Online Hackathon Programında Geleceği Tasarlıyor!

TEKNOFEST 2020’ye 20.197 Takım Başvuru Yaptı

Havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen 19 farklı kategoride yer alan teknoloji yarışmalarına geçtiğimiz yıl Türkiye’nin 81 ilinden, dünyanın 122 farklı ülkesinden toplamda 17.373 takım, 50.000 öğrenci başvuruda bulunmuş, 2.000 finalist takım 10.000 yarışmacı ile finalist olmaya hak kazanmıştı.
Gençler 2020’de 2019’a Fark Attı 20.197 Takım Başvuru Yaptı. Teknoloji yarışmalarına pandemiye rağmen bu yıl ise toplam 20.197 takım başvuru yaparak yeni bir rekor kırdı. İlkokul, ortaokul, lise, lisans, lisansüstü ve mezun seviyesinde katılımın yapıldığı 23 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarına 2019’dan farklı olarak Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması, Tarım Teknolojileri Yarışması, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması, Akıllı Ulaşım Yarışması, Eğitim Teknolojileri Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması, Jet Motor Tasarım Yarışması kategorileri eklendi. Havada, karada, denizde geleceğin teknolojisine imza atacak gençlerin yüksek motivasyon ve kararlılıkla hazırlandığı TEKNOFEST 2020’ye En Fazla Başvuru Gaziantep’ten geldi.

Sahibinden Genç Yazılımcılara Hem İş Hem de Para Ödülü Veren Kariyer Geliştirme Programını Açıkladı!