Teknoloji Tutkunları Yarışıyor En İyiler TEKNOFEST’te Belirleniyor! TEKNOFEST 2020 Nerede Ne Zaman?

TEKNOFEST 2020 Nerede yapılacak?
TEKNOFEST 2020 Nerede yapılacak?

TEKNOFEST 2020 Nerede yapılacak, TEKNOFEST 2020 ne zaman yapılacak, TEKNOFEST 2020 Teknoloji yarışmaları, TEKNOFEST 2020 yarışmaları neler?

Teknoloji Tutkunları Yarışıyor En İyiler TEKNOFEST’te Belirleniyor! TEKNOFEST 2020 Nerede Ne Zaman? TEKNOFEST 2020 Nerede yapılacak? TEKNOFEST 2020 ne zaman yapılacak?

Instagram Hesabımız

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, ülkemiz için kritik öneme sahip alanlarda gerçekleştirdiği Teknoloji yarışmaları ile “Teknoloji üreten bir Türkiye” için #milliteknolojihamlesi ateşiyle yanan meşaleyi en yükseğe taşıyor. Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST kapsamında 23 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarında 20.197 takımdaki 100 bin gencimiz kıyasıya mücadele ediyor. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimiz için önemli bir fırsat ve yine gençlerimizin ürettiği fikir ve projeleri hayata geçirebilecekleri çok önemli bir platform olan TEKNOFEST binlerce gencin yetişmesine imkan sağlıyor. Dereceye girmeye hak kazanan takımları 3 Milyon TL’nin üzerinde ödülün beklediği TEKNOFEST bu yıl milli mücadelenin gazi şehri Gaziantep’te düzenleniyor.

Audi LED Aydınlatma Dönemini Kapattı OLED Dönemini Başlattı! Audi Dijital OLED teknolojisi nedir?

A’dan Z’ye Teknoloji Yarışmaları TEKNOFEST’te

En yükseği hedefleyen gençler için ROKETSAN ve TÜBİTAK SAGE yürütücülüğünde düzenlenen Roket Yarışması, öğrencilerin uzay teknolojileri alanına ilgilerini arttırarak bu alandaki kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlıyor. Alçak, orta ve yüksek irtifa kategorilerinde gerçekleştirilen yarışmaya lise, ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri takım olarak katılıyor. Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Yüksek İrtifa Kategorisinde takımlar, 20.000 feet irtifaya atış yapacaklar. Nefeslerin tutularak izlendiği roket atışları 1-13 Eylül tarihleri arasında Tuz Gölü’nde yapılacak.

24-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde düzenlenen Eğitim Teknolojileri Yarışmasında eğitim veya öğretimde teknoloji entegrasyonu ile öğrenmeyi kolaylaştıracak, kalıcı hale getirecek, konunun doğrudan bağlı olduğu alan ile diğer bilim dalları arasında bağlantıyı kurarak konuyu çok yönlü ele almaya imkan tanıyacak ürünlerin geliştirilmesi hedefleniyor. 24-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek yarışmaya Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile mezunlar katılıyor.

Resmi Açıklama: Volkswagen’in Türkiye’de Satışa Sunacağı İlk Elektrikli Model Hangisi Olacak?

TEKNOFEST 2020 Nerede yapılacak?