Swansea Üniversitesi Sony’nin Vision Exchange çözümü ile desteklenen bir teknoloji getirdi

1920’de kurulan ve Galler’de yer alan Swansea Üniversitesi, keşif alanında son derece başarılı, araştırma odaklı bir üniversitedir. Gıpta edilen bir öğrenci deneyimiyle, sunduğu mükemmel eğitim ve araştırma dengesiyle tanınan kurum, 2018’de eğitim kapasitesini daha da geliştirmek ve teknoloji destekli aktif öğretimin potansiyelini keşfetmek istedi. Sony ve entegratör GV Multimedia ile ortaklık kuran üniversite, yeni tasarlanan modern eğitim alanında iş birliğine yönelik bir ortam oluşturmak için Sony’nin Vision Exchange çözümü ile desteklenen bir teknoloji paketini hizmete sundu. Swansea Üniversitesi Sony Vision Exchange çözümü

Arka plan
Swansea Üniversitesi, öğrenci deneyimini iyileştirmek ve iş birliğine yönelik öğretim özelliklerini geliştirmek için tasarlanan, iki öncü yeni eğitim alanı oluşturdu. Mühendislik Fakültesi Merkezi’nde bulunan yeni bir interaktif alan, hem bir bilgisayar laboratuvarı hem de modern bir aktif öğretim stüdyosu içeriyor. Güzel Sanatlar ve Beşeri Bilimler Fakültesi’ndeki çözüm, “kendi cihazını getir” yaklaşımına odaklanıyor.

Zorluklar
Eğitimde Mükemmellik Çerçeve Programı (TEF) Altın ödülü gibi övgüler kazanan Swansea Üniversitesi, Yüksek Öğretim alanının lider yenilikçilerinden biri olarak tanınıyor.

Aktif öğretimin gücünü gösterecek bir platform oluşturması ve bunu üniversite cemiyetinin erişimine açması gerekiyordu.

Sony’nin sunduğu çözüm
Derin araştırmalar yaptıktan, çok sayıda teknoloji fuarına katıldıktan ve çeşitli çözümleri test ettikten sonra, Swansea, Sony’nin iş birliğine yönelik öncü niteliğinde bir öğretim alanı oluşturmak için ideal sağlayıcı olduğu sonucuna vardı.

Swansea Üniversitesi, Sony ve kurulum uzmanları GV Multimedia, yoğun tasarım ve planlama görüşmeleri yaptı ve iş birliğine yönelik iki öğretim alanı oluşturmaya karar verdi. İlki, her biri beş kişilik olmak üzere dört poddan oluşan küçük bir odaydı.

Her iki odadaki tüm podlar, öğrencilerin kendi cihazlarını getirip birlikte çalışmasını; telefondan, tabletten veya dizüstü bilgisayardan sorunsuzca ekranlarda içerik paylaşmasını sağlayan, Sony’nin Vision Exchange aktif öğretim çözümüyle birbirini tamamlayan Sony BRAVIA Profesyonel Ekranlarla donatıldı. Tüm podlar bağlıyken, öğretmen, Vision Exchange üzerinden odanın önündeki ana ekranda istediği içeriği sınıfla paylaşabilme olanağına da sahip.

Swansea Üniversitesi Sony Vision Exchange çözümü