Elektrikli Subaru SUV modelin Türkiye’de ne zaman satılacağı resmi olarak açıklandı!

Subaru Solterra ne zaman geliyor?
Subaru Solterra ne zaman geliyor?

Elektrikli Subaru SUV modelin Türkiye’de ne zaman satılacağı resmi olarak açıklandı! Subaru Solterra ne zaman geliyor?

Instagram Hesabımız

Subaru’nun SUV’u SOLTERRA, tam elektrikli araçlara özel e-SUBARU GLOBAL PLATFORM üzerine tasarlandı. Subaru ve Toyota ile ortaklaşa geliştirilen e-Subaru Global platformu, aracın ön, orta ve arka kısmı gibi birçok modülünü ve aksamını ortak hale getirerek, tek bir altyapı üzerinde farklı araç türlerinin verimli bir şekilde üretilmesini sağlıyor. İki şirket, tecrübe ve bilgi birikimlerini tamamen yeni bir platform oluşturmak için bir araya getirirken, Subaru, her zaman peşinde olduğu üstün pasif güvenlik ve araç dengesini de bu özel BEV (Batarya Beslemeli Elektrikli Araç) platformunda hayata geçirmeyi hedefliyor.

Dacia Duster Mayıs 2022 fiyat listesi nasıl? Otomatik şanzımanla kaç paraya satılıyor?

Sadece altyapı değil, yeni SUV “SOLTERRA” da Subaru ve Toyota tarafından ortaklaşa geliştirildi. Bu kapsamlı iş birliği; ürün planlaması, tasarım ve performans değerlendirmelerini de içeriyor. Bu geliştirme kapsamında iki şirket, Subaru’nun uzun yıllara dayanan dört tekerlekten çekiş (AWD) teknolojisi ile Toyota’nın olağanüstü araç elektrifikasyon teknolojisinden gelen güçlerini, yalnızca tam elektrikli bir aracın sunabileceği özelliklere sahip yeni bir SUV oluşturmak için birleştirdi.

“SOLTERRA” adı, “Güneş” ve “Dünya” anlamına gelen Latince kelimeler olan “SOL” ve “TERRA” sözcüklerinin birleşiminden oluşuyor. Subaru, yeni elektrikli aracına bu adı, doğaya duyduğu minnettarlığı göstermek ve müşterileriyle birlikte doğayla uyum içinde yaşama biçimini daha da geliştirirken, geleneksel Subaru SUV araçların istenilen her yere gidebilme yeteneklerini tam elektrikli bir araçta sunma taahhüdünü de yerine getirmek için verdi.

SOLTERRA, 2022’nin ortasında Subaru ürün gamındaki yerini alacak. Subaru Türkiye tarafından yapılan açıklamada da SOLTERRA’nın, 21 Haziran 2022 tarihinde Türkiye’de tanıtımının yapılacağı açıklandı.

Aracın Amerika fiyatları 46 bin ile 53 bin dolar arasında değişiyor. 365 km menzil sunan Solterra, 215 HP güç, 338 Nm tork üretiyor 100 km/s hıza 6.7 saniyede çıkıyor. Aracın son hızıysa 180 km/s olarak belirtiliyor.

Engelli Raporuyla ÖTV muafiyetli satın alınabilen otomatik şanzımanlı arabalar hangileri?

GoToTechno Mayıs 2022 Sayısını Nerelerden Okurum?

Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

GoToTechno Dergisi 40. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 40. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ve App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Bununla birlikte Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması App Store ve Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Subaru Solterra ne zaman geliyor?

Subaru Solterra ne zaman geliyor?