Spotify, Ezhel, Göksel, BEGE ve Zeynep Bastık tarafından oluşturulan çalma listelerini duyurdu

Dünyanın en popüler audio platformu Spotify, içinde bulunduğumuz günlerde insanları birbirine yakınlaştırmak için müziğin gücünü kutlamak üzere sanatçılar tarafından hazırlanan yepyeni çalma listeleri yayınladı. Çalma listeleri, evde kaldığımız bu süreçte daha da popüler hale gelen yemek yapma, temizlik, spor & wellness ve oyun gibi ev odaklı aktivite ve ilgili alanlarına eşlik edebilecek şarkılardan oluşuyor. Tüm dünyada farklı sanatçılar tarafından oluşturulan bu çalma listeleri, Türkiye’de Ezhel, Göksel, BEGE ve Zeynep Bastık imzasıyla karşımıza çıkıyor. Bu sanatçıların her biri, evdeki zamanlarında onları yalnız bırakmayan favori şarkılarını, oluşturdukları çalma listelerinde bir araya getiriyor. Spotify Ezhel Göksel BEGE ve Zeynep Bastık gototechno

Rap dünyasının en sevilen isimleri arasında yer alan Ezhel bugünden itibaren, seçtiği şarkılarla oyunseverlerin oyun maceralarına Birlikte Oyun çalma listesi ile müzik katıyor. Müziği “Soluduğum hava” olarak tanımlayan Ezhel’in oyun oynarken dinlediği favori şarkılar arasında şunlar yer alıyor: Erol Pekcan’dan Nihavent Longa, The Devil’s Anvil’den Shisheler ve Palov’dan Lokums & Matches.

“Bir şarkıyla, hiç tanımadığımız milyonlarca insanla aynı duyguda buluşuyoruz. Göksel’in evinin fon müziğini Ayten Alpman’dan Ben Böyleyim, Camila Cabello ile Young Thug’un birlikte seslendirdiği Havana (feat. Young Thug)ve Billie Eilish’ten everything i wantedgibi şarkılar oluşturuyor.

Müziği hobisi olarak tanımlayan BEGE, 22 Mayıs tarihinde Ezhel’den Birlikte Oyun çalma listesini devralacak. Göksel’den Birlikte Evde çalma listesini devralacak sanatçı ise Türk pop müziğinin yeni ismi Zeynep Bastık. Zeynep Bastık müzik hakkında şunları söylüyor: “Her duygumu yaşarken müzik dinlerim. Her sıkıntımın içinde kendine bir yer buluverir her mutluluğuma ortak olur müzik. Bazen kelimelerimin yerini alır ve anlatmak istediğimi benden daha iyi anlatır. Hayati bir organım gibidir, benim dilimdir müzik.”

Bu çalma listeleri Spotify’ın audio’nun gücünü kutlayan Listening Together kampanyasının bir parçasını oluşturuyor. Bu kampanya ile Spotify, aynı anda aynı şarkıyı dinleyen iki yabancı arasındaki bağlantıyı gözler önüne seriyor.

Spotify Ezhel Göksel BEGE ve Zeynep Bastık gototechno