Stranger Things müzikleri Spofity’de 17 milyon saatten fazla dinlendi

STRANGER THINGS

Stranger Things’in üçüncü sezonunun ilk gösterimi yaklaşırken Spotify, dizinin müziklerinin dinleyiciler üzerindeki etkisini analiz etti. Popüler dizinin 15 Temmuz 2016’daki lansmanından bu yana dinleyiciler, diziyle ilgili müzikleri Spotify’da 17 milyon saatten fazla dinledi. Spotify dinleyicileri Stranger Things müzikleri gototechno

Belki de bu esrarengiz dizinin tutkulu takipçileri için The Clash’ın 1981 hiti “Should I Stay or I Should I Go”nun Stranger Things ile ilgili müzikler içinde, dizinin orijinal soundtracklerinden dinleyicilerin kendi oluşturdukları çalma listelerine kadar en çok dinlenen şarkı olması sürpriz değil. Dizinin Türkiye’deki takipçileri ise en çok dizinin tema müziği olan Stranger Things’i dinlerken, ikinci sırada ise elbette hemen “Should I Stay or I Should I Go” geliyor.

Dizinin sevenlerinden diğer veriler:

Dinleyiciler dizinin karakterlerine dayanarak kendi çalma listelerini oluşturdu. Eleven en çok çalma listesine ev sahipliği yapan karakter olurken, bu sırlamada Steve Harrington ikinci, Will Byers ise üçüncü sırada yer aldı. (Dinleyicilerin kendi favori karakterleri ile ilişkilendirdikleri top şarkılar aşağıdaki listede yer alıyor. Örneğin Cyndi Lauper’ın “Girls Just Wanna Have Fun” adlı şarkısı Nancy Wheeler için).

Dinleyiciler “The Upside Down” adlı 3500’ün üzerinde çalma listesi oluşturdu. Bu listelere en çok eklenen şarkı Kyle Dixon ve Michael Stein imzası taşıyan“The Upside Down” oldu. Duyar duymaz diziyi hatırlatan tema şarkısı “Stranger Things” de bu çalma listelerine en çok eklenen bir diğer şarkı olarak öne çıktı.

Spotify’da 15 tane Stranger Things temalı podcast bulunuyor ve dinleyiciler bu podcast yayınları toplam 4600 saat dinledi. Diziyle ilgili en çok dinlenen podcast yayını ise Addi ve Darrel Darnell tarafından hazılanan The Stranger Things Podcast.

Stranger Things müzikleri, Amerika’da diğer ülkelere göre daha fazla dinlendi. Amerika’yı ise İngiltere ve Meksika takip etti.

Spotify dinleyicileri Stranger Things müzikleri gototechno