Sony VENICE Full Frame kamerasının son güncellemeleri Polonya’da görücüye çıkıyor

Sony; Polonya’nın Bydgoszcz kentinde düzenlenen Camerimage’da yaratıcı olasılıkları araştırıyor ve yeni Sensör Uzatma Sistemi de dahil, VENICE Full Frame kamerasının son güncellemelerini vurguluyor. Sony VENICE Full Frame kamera Camerimage 2018

Uzatma Sistemi, VENICE’in yaratıcılık potansiyeline daha fazla esneklik ve kullanışlılık kazandırıyor. Dünya çapında görüntü yönetmenlerinin görüşleri temel alınarak ve şu an bu sistemi Avatar devam filmlerinin çekiminde kullanan James Cameron’ın Lightstorm Entertainment şirketine danışılarak geliştirildi.

Uzatma sayesinde görüntü yönetmenleri, 5,5 m’ye varan bir kablo ile görüntüleyici blokunu görüntü kalitesinden ödün vermeden kamera gövdesinden ayırabilecek. Görüntü yönetmenleri için görüntü yönetmenleri tarafından tasarlanan VENICE, artık neredeyse her ortamda çekim yapacak şekilde yapılandırılabiliyor. Ayrıca VENICE, PXW-FS7M2 ve PMW-F55 gibi Netflix tarafından onaylanan Sony kameralarından biri.

Camerimage’da film yapımcıları, yeni görüntüleyici modları içeren V2.0 ürün yazılımı güncellemesi ile daha iyi düşük ışık performansı ve dinamik aralık sağlayan çift taban ISO (500/2500) hakkında da bilgi alabilecek. Şubat 2019’da çıkacak olan V3.0 cihaz yazılımı, bir dizi ek görüntüleyici modu, anamorfik lenslerle (1,25x, 1,3x, 1,5x, 1,8x) çekim yaparken kamera içi ek sıkıştırma açma özellikleri ve kablosuz uzaktan kumanda özelliği ile, VENICE’in esnekliğini daha da artıracak.

Ziyaretçiler, tesiste yapılan bir seminerde, son VENICE deneyimlerini paylaşan başka görüntü yönetmenlerini de dinleyebilecek.

Polonya’nın Bydgoszcz kentindeki Opera Nova’da düzenlenen Etkinlik Programı:
CineAlta VENICE Sunumu: Son prodüksiyonlarından birinin perde arkasını paylaşan görüntü yönetmeni Todd Bell ile birlikte yeni Uzatma Sistemini de içeren son VENICE güncellemeleri tanıtıldı. (13 Kasım Salı, 18.15, Opera Nova Ana Sinema Salonu)

CineAlta Semineri: Son prodüksiyonlarında VENICE’i kullanan görüntü yönetmenlerinin ağzından VENICE’in yolunu açtığı yaratıcı olanakları keşfedin. (15 Kasım Perşembe, 16.30, Opera Nova, 1. Kat, Seminer Salonu)

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Ürün Pazarlama Müdürü, Görüntü Yönetmeni Sebastian Leske konu hakkında şunları söyledi:

“Araçlarımızın her biri, görüntü yönetmenlerinin ve yönetmenlerin yaratıcı vizyonlarını desteklemek ve işlerinin her karesinde duyguyu yakalamalarını sağlamak amacıyla tasarlandı ve geliştirildi.”

Sony VENICE Full Frame kamera Camerimage 2018