Sony Semiconductor Solutions ve Microsoft, akıllı kamera çözümleri üretmek için güç birleştiriyor

Sony Semiconductor Solutions (Sony) ve Microsoft Corp. (Microsoft) Yapay Zeka (AI) destekli akıllı kameraları ve video analiz çözümlerini iki şirketin ortak müşterileri için daha kolay erişilebilir ve uygulanabilir kılacak çözümler üretmek üzere iş birliği yaptıklarını açıkladı. Sony Semiconductor Solutions ve Microsoft akıllı kamera

Sony Semiconductor Solutions Corporation Temsilci Direktörü ve Başkanı Terushi Shimizu, iş birliğine ilişkin olarak, “Sony’nin yenilikçi görüntüleme ve algılama teknolojisini Microsoft’un mükemmel bulut temelli AI hizmetleri ile bir araya getirerek akıllı kamera pazarına güçlü ve kullanışlı bir platform sunacağız. Bu platform aracılığıyla, iş ortaklarımızın yaratıcılığına destek vermeyi ve çeşitli sektörlerde karşılaşılan zorlukların üstesinden gelinmesine katkıda bulunmayı umuyoruz” dedi.

Microsoft Başkan Yardımcısı ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Takeshi Numoto ise, ”Video analiz ve akıllı kameralar, işletmeler için çok geniş bir senaryo yelpazesinde daha başarılı ticari öngörüler ve verimli sonuçlar elde edilmesini sağlayabilir.”

Video analiz, pek çok farklı sektördeki kurumsal müşterilerin yeni gelir fırsatları yaratabilmeleri, operasyon verimliliğini artırabilmeleri ve karşılaştıkları sorunlara çözüm üretebilmeleri için bir yöntem olarak ortaya çıktı. Örneğin perakendeciler akıllı kameraları bir raftaki ürünleri ne zaman yenilemeleri gerektiğini belirlemek ya da kuyruk uzunluğuna göre kaç açık kasa olması gerektiğini tespit etmek için kullanabilirler. Ya da bir üretici, üretim tesislerindeki tehlikeleri gerçek zamanlı tespit etmek üzere bir akıllı kamera kullanarak yaralanmaların önüne geçebilir.

Bu iş birliği kapsamında Microsoft ve Sony ayrıca bilgisayarlı görüntüleme ve video analiz alanlarındaki iş ortaklarıyla ve kurumsal müşterilerle, Microsoft’un AI & IoT Insider Labs programı dahilinde uygulamalı ortak inovasyon çalışmaları yürütmek üzere bir araya gelecek. Microsoft’un AI & IoT Insider Labs programı, Microsoft uzmanları ve Sony gibi diğer çözüm sağlayıcılarla iş birliği içerisinde çalışarak müşteri çözümleri üretme, geliştirme, prototip oluşturma ve test etme imkânı sunuyor. İki şirket, bu ortak inovasyon merkezlerinde, belirlenen müşterilerle birlikte çalışmaya bu yıl içerisinde başlayacak.

Sony Semiconductor Solutions ve Microsoft akıllı kamera