Sony yeni 8K Full Array LED, 4K OLED ve 4K Full Array LED TV’lerini tanıttı

Sony Europe aralarında yeni ZH8 8K Full Array LED, A8 (55 inç ve 65 inç) ve A9 (48 inç) 4K OLED ve XH95 ile XH90 4K Full Array LED setlerin de bulunduğu, çok sayıda gelişmiş yeni televizyonun piyasaya çıkışını duyurdu. Sony’nin yeni TV yelpazesi, içerik yaratıcılarının hayal ettiği görüntüleri ekrana tam olarak taşıyabilmek için, markanın tescilli teknolojilerinin en iyilerini içinde barındırıyor. Sony, yeni yelpaze ile, sektör lideri görüntü kalitesi, yenilikçi ses ve pürüzsüz kullanıcı deneyiminden oluşan pazardaki en sarmalayıcı deneyimi, premium büyük ekranlar içinde sunmayı amaçlıyor. Sony 8K Full Array LED 4K OLED ve 4K Full Array LED TV

Hem ışıkta hem seste ince ayarlar yapan Ortam Optimizasyonu
Sony’nin yeni televizyonları, aynı zamanda görüntü ve ses kalitesini her ortamda optimize eden Ortam Optimizasyonunu da hayata geçirecek. Ekran parlaklığını ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayan özellik, mükemmel görüntü için parlaklığı aydınlık odalarda artırıp karanlık odalarda düşürüyor.

Ortam Optimizasyonuna ek olarak, yeni Sony TV’lerde yeni Immersive Edge tasarım konsepti de yer alacak. Daha da sarmalayıcı bir izleme deneyimi yaratmak için, artık ekranın kenarına göze çarpmayan bir stant yerleştiriliyor. Bu minimalist stant, müşterilere iyileştirilmiş ve engel tanımayan bir izleme deneyimi sunuyor.

Yeni Sony TV yelpazesinde öne çıkan özellikler

• ZH8’in yeni Çerçeve Tweeter’i: En sarmalayıcı deneyim, gelişmiş görüntü kalitesi, ince tasarım ve Sony’nin yeni Çerçeve Tweeter teknolojisine sahip Sound-from-Picture Reality™ özelliği ile hayata geçiriliyor. Çerçeve tweeter’i, ekranı titreştirip ses yayarak müşterilere sesin doğrudan ekrandan geldiği hissini veriyor.

• Android TV™: Yeni TV yelpazesinde entegre Chromecast, Google Play Store ve Google Assistant özellikli Android TV de bulunuyor. Bu kapsamlı platform kullanıcılara içerik, hizmet ve cihazlara rahat erişim sağlıyor. Sony’nin orijinal kullanıcı ara yüzü menü ve sesli kontrolleri de daha iyi günlük kullanım için iyileştirildi. Genişletilmiş sesli kumanda fonksiyonları, kullanıcıların canlı TV, uygulama ve bağlı cihazların keyfini eller serbest sürebilmesini mümkün kılıyor.

Sony 8K Full Array LED 4K OLED ve 4K Full Array LED TV