Sony, Alpha 9 II’yi piyasaya sürüyor

Alpha 9 II spesifik olarak spor fotoğrafçılığı ve foto muhabirliği alanlarında çalışan profesyonelleri desteklemek üzere yaratıldı. Sony α™(Alpha™) full frame spor fotoğrafçılığı ve foto muhabirliği

Sony Europe Dijital Görüntüleme Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur, yeni fotoğraf makinesine ilişkin olarak, “Müşterilerimizin görüşleri, Sony açısından kesinlikle kritik bir öneme sahiptir ve onlara her zaman kulak veririz. Alpha 9 II, orijinal Alpha 9’un piyasaya sürülmesinden bu yana, ajans, spor ve haber fotoğrafçılarının katılımı ile gerçekleştirilen sayısız geri bildirim oturumunun doğrudan sonucu olarak ortaya çıktı.

Profesyonellere iş akışında dahili bağlanabilirlik sağlamada çıta yükseliyor

Alpha 9 II’de, yüksek hızlı, istikrarlı veri aktarım operasyonları için gigabit iletişime imkan veren bir dahili 1000BASE-T Ethernet terminali bulunuyor. Bunun yanı sıra, daha yüksek veri güvenliği için SSL veya TLS şifreleme (FTPS) üzerinden Dosya Aktarımı da destekleniyor. Ayrıca Alpha 9 II’de IEEE 802.11a/b/g/n/ac standartlarının tümü destekleniyor.

Sesli veriler aynı zamanda editöre gönderilen fotoğraflara da eklenerek, etkin redaksiyon için ihtiyaç duyulan önemli bilgileri sağlıyor. Alternatif olarak, sahadaki fotoğrafçılar, “Aktarım & Etiketleme eklentisi” “Imaging Edge™” uygulamasını kullanarak fotoğraflar ile birlikte sesli etiketleri de mobil cihazlarına aktarabiliyor ve sesli notların otomatik olarak metne dönüştürülüp IPTC metaverisi şeklinde JPEG fotoğraflara eklenmesine imkan veriyor. Bunların tümü, fotoğrafçının seçimine bağlı olarak, ister otomatik olarak isterse elle yapılabiliyor.

Uygulama içindeki FTP ayarlarının da Bluetooth® üzerinden fotoğraf makinesine gönderilebilmesi, daha hızlı iş akışına imkan veriyor.

Hız ve otomatik netleme performansında platin standart

Orijinal Alpha 9 ile aynı övgü toplayan dahili bellekli 35mm full frame yığma yapılı 24.2 MP Exmor RS™ CMOS görüntü sensörünü paylaşan yeni Alpha 9 II, bu sayede aynı benzersiz hız performansı ve olağanüstü görüntü kalitesini sunuyor. Bu sayede fotoğrafçı, objeyi ve aksiyonu fotoğraf çekimi sırasında EVF’de herhangi bir kesinti olmaksızın takip edebiliyor. Böylece özellikle spor müsabakalarında sıklıkla görülen düzensiz obje hareketlerinin dahi yüksek netlik ile yakalanmasını sağlıyor.

Sony α™(Alpha™) full frame spor fotoğrafçılığı ve foto muhabirliği