SoftPos uygulaması ile akıllı telefonlar pos terminaline mi dönüşüyor?

Cardtek, Samsung Electronics ve First Data Polonya ile akıllı telefon ve tabletleri EMV uyumlu POS terminaline dönüştüren “SoftPOS” çözümü için iş birliği anlaşmasına imza attı. Temassız EMV ödeme kabulü noktasında devrim niteliğindeki bu çözümün 2019 yılı içerisinde yaygınlaşması hedefleniyor.

Polonya’da hayata geçiyor

Uygulamanın pilot çalışmalarının 2019’un ilk yarısında Polonya’da hayata geçmesi hedefleniyor. İlerleyen dönemde Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde de hizmetin yaygınlaşması planlanıyor.

Cardtek CEO’su Güney: Devrim niteliğinde bir yeniliğin parçası olmaktan gurur duyuyoruz

Cardtek CEO’su Turgut Güney, “Samsung ve First Data ile geliştirdiğimiz altyapı, mevcutta kullandığımız akıllı telefon ve tabletlerin, EMV temelli temassız ödeme işlemi kabulü noktasında devrim niteliğinde bir yeniliği hayatımıza kazandırıyor. Dijital ödemelerde lider teknoloji sağlayıcılarından biri olarak, pazardaki oyunu değiştiren bu mobil inovasyonun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Güney, akıllı telefonları mobil ödeme terminali olarak etkinleştirmenin verimlilik ve yayılım açısından çığır açacağına inandığını da söyledi.
Samsung Electronics Başkanı Joseph Kim ise bu ortaklığın eksiksiz ve güvenli mobil ticarete geçişte büyük bir adım olduğunu belirterek, “Ortaya koyduğumuz çözüm, uygulama ve kullanım kolaylığı sayesinde nakitsiz topluma geçişte devrim yaratacak” dedi.

First Data Polonya Genel Müdürü Krzysztof Polonczyk de “Yenilikçi ödeme çözümlerimiz, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için dünya çapında ses getirecek. İnanıyoruz ki bu proje ile beraber tüketicilere ve iş yerlerine kapsamlı ve kullanımı kolay çözümler üreteceğiz” diye konuştu.