Innovation Summit Istanbul projesiyle Schneider Electric ekonomiye can kattı

Schneider Electric’in Ekonomiyi Güçlendirmek ve Dijitalleştirmek amacıyla 11-12 Ekim tarihlerinde düzenlediği Innovation Summit Istanbul, kamu, STK’lar, endüstri ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi.Schneider Electric’in Innovation Summit Istanbul projesi hayata geçti.

Etkinliğin ev sahipleri arasında ise Schneider Electric Dünya Başkan Yardımcısı Luc Rémont, Global Endüstri İş Birimi Dünya Başkan Yardımcısı Peter Herweck, Pazarlamadan Sorumlu Dünya Başkan Yardımcısı Chris Leong, Schneider Electric Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Caspar Herzberg ve Schneider Electric Türkiye, İran ve Orta Asya Bölge Başkanı Bora Tuncer yer aldı.

Etkinlik boyunca katılımcılar 4 farklı strateji konuşmasını dinleme ve 16 uzmanlık oturumuna katılma fırsatı yakaladı. 1.500 metrekare alanda kurulan Schneider Electric İnovasyon Merkezi’nde ise enerji ve otomasyonun geleceğini şekillendiren teknolojiler sergilendi. Yaratılan network ortamıyla da bölgesel çapta iş birliklerinin zenginleşmesine olanak sağlandı.

Dijital ekonomiye yön veren çözümler ve teknolojiler
Innovation Summit Istanbul, hem ülke hem de bölge çapında teknolojiyle büyüme ve dönüşüm yaratma hedefini taşıyor. Bu kapsamda Schneider Electric, etkinlik süresince başta EcoStruxure’daki yenilikler olmak üzere dijital dönüşüme hizmet eden yeni teknolojilerini tanıttı.

Schneider Electric’in Innovation Summit Istanbul projesi hayata geçti