Schneider Electric IT Forum Türkiye’de boy gösterdi

Etkinlik kapsamında düzenlenen panelde konuşmacı olarak yer alan Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölgesi IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol, sınır bilişimdeki güvenlik ve güvenilirlik sorununu çözen mikro veri merkezi ile arttırılan fiziksel güvenliğin, siber saldırılarla mücadelede etkin rolünün olduğuna değindi. Schneider Electric IT Forum Türkiye gototechno haberi

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, sektörün öncü kurumlarıyla birlikte IT Forum Türkiye’ye katıldı. 29 Ocak’ta Fairmont Quasar’da gerçekleşen etkinlik kapsamında Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölgesi IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol, Data, Cloud and Cyber Security (Veri, Bulut ve Siber Güvenlik) panelinde konuşmacı olarak yer aldı.

Demirkol yer aldığı panelde, Schneider Electric’in sınır bilişim alanındaki stratejisi ve bilişim güvenliğindeki rolünü anlattı; “Günümüzde hızla gelişen ve birçok farklı lokasyonda oluşan büyük verinin işlenmesi, veri merkezlerinin sunduğu kalite ve güvencede sağlanamıyor. Veri merkezlerinin güvenliği ve güvenilirliğinin etkisi kadar sınır bilişim dediğimiz dağınık yapılardaki her bir kabinin fiziksel durumunun da toplam bilişim sisteminin ayakta durabilirliğine etkisi çok büyük. Bu nedenle, özellikle şubeleşmiş yapılarda her şubede tüm veri merkezi özelliklerini bir kabinde toplayabilmek, kurumlara güvenlik, verimlilik ve esneklik kazandırıyor”.

Bilgi teknolojileri alanında yaşanan değişimin masaya yatırıldığı IT Forum Türkiye, 15 ülkeden profesyonellerin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte yapay zeka, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve 5G’nin şirketleri nasıl dönüştürdüğü ele alındı.

Schneider Electric IT Forum Türkiye gototechno haberi