Schneider Electric, İlk Sıvı Soğutmalı Entegre IT Kabinini piyasaya sürdü

Schneider Electric, Avnet ve Iceotope ile birlikte sektörün ilk ticari şasi bazlı ve batırmalı sıvı soğutmasına sahip entegre kabinini üretti. Schneider Electric İlk Sıvı Soğutmalı Entegre IT Kabini

Batırmalı sıvı soğutmalı entegre IT kabin, sıvı soğutmalı sunucu çözümlerinin endüstrileştirilmesinde bir kilometre taşı niteliğinde.

Türünün ilk örneği olan sıvı soğutmalı çözüm, yüksek işlem ihtiyacının daha fazla enerji kullanımı gerektirdiği büyük veri analitikleri, yapay zeka ve makine öğrenimi algoritma eğitimi geliştirmesi gibi uygulamalar için ideal. Son dönemde Gartner gibi kurumlar da bu konuda oldukça ilgi çeken raporlar yayınladılar. Gartner’a göre sıvı soğutma takip edilmesi gereken bir teknoloji.  Avnet, Iceotope ve Schneider Electric talep arttıkça ortaklığa başka sunucu OEM’lerini de dahil ederek tekliflerini genişletmeyi planladıklarını duyurdular.

Schneider Electric İnovasyon ve Güvenli Güç CTO’su ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin Brown bu yeni çözüm ile ilgili şunları dile getirdi; “Schneider Electric veri merkezlerini daha sürdürülebilir hale getirmeyi taahhüt ediyor ve sıvı soğutma bu konuda oldukça güçlü bir yaklaşım. İşlem yoğun uygulamalardaki artış hesaba katıldığında bu yaklaşımın son derece umut verici olduğunu düşünüyoruz.”

Avnet Integrated Global Başkanı Scott MacDonald; “Avnet önde gelen bir global teknoloji çözümleri sağlayıcısı olarak değişen pazarlara, trendlere ve teknolojilere uyum sağlama konusunda daima üstün başarı gösterdi. Bunu dünyanın en iyi teknoloji tasarımcıları ve donanım üreticileriyle ortaklık kurarak yaptık, yapıyoruz. Müşterilerin artan çip yoğunlukları, zorlu IT ortamları, artan enerji maliyetleri, su kullanım kısıtlamaları ve yer kısıtları nedeniyle karşı karşıya kaldıkları soğutma zorluklarını akılcı bir şekilde ele alan bu çözümü entegre etmek, gerçekleştirmek ve desteklemekten dolayı heyecanlıyız” dedi.

Iceotope CEO’su David Craig ise; “Iceotope olarak yenilikçi şasi düzeyi batırmalı sıvı soğutma teknolojimizi pazarın geneline sunmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu kapsamda Edge bilişim cihazlarından buluttaki daha büyük sunucu çiftliklerine kolayca ölçeklenebilen sıvı soğutma teknolojisi sunuyoruz.

Schneider Electric İlk Sıvı Soğutmalı Entegre IT Kabini