Schneider Electric yeniden Dünyanın En Beğenilen Şirketleri arasında!

Schneider Electric, Fortune tarafından belirlenen Dünyanın En Beğenilen Şirketleri 2019 listesinde geçen yılki yerini koruyarak beşinci sırada yer aldı. Schneider Electric Fortune Dünyanın En Beğenilen Şirketleri

52 sektörden en iyileri belirleyen listedeki yeriyle Schneider Electric, başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu.
Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Fortune Dünyanın En Beğenilen Şirketleri 2019 listesinde geçen yılki yerini koruyarak beşinci sırada yer aldı. Liste, sektörlerinde en yüksek gelir elde eden ABD ve Fortune 500 şirketleri arasında yapılan anketlere dayanıyor. 3.750 yönetici, direktör ve analizcinin değerlendirmesi sonucu oluşan liste 52 sektörde en iyi performans gösteren şirketleri belirlemek için oluşturuluyor.

Listenin kriterleri ise şu şekilde; yenilikçilik, insan yönetimi, kurumsal varlıkların kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, finansal sağlamlık, uzun vadeli yatırım değeri, ürün ve hizmet kalitesi ve küresel rekabet gücü. Ayrıca kriterlerden insan yönetimi alanında, Schneider Electric yüksek puan alarak elektronik sektöründe 3. sırada yer aldı.

Schneider Electric İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Olivier Blum listede şirkete verilen yerle ilgili olarak şunları ifade etti; “Bu harika kuruluşlar arasında yer alıyor olmak bizi çok mutlu ediyor. Schneider Electric olarak amacımız herkes için yaşam, ilerleme ve sürdürülebilirlik amacıyla enerji ve verimlilik sağlamaktır. Global bir şirket olarak inovasyonun gezegenimiz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğuna, her yerde herkes için eşit fırsatlar yarattığına ve insanların enerjiden maksimum şekilde faydalanmasını mümkün kıldığına inanıyoruz.”

Schneider Electric sürdürülebilirlik ve eşitlik dair sektör listelerinde düzenli olarak yer alıyor. Şirket son olarak dünya çapında tüm sektörlerde cinsiyet eşitliğine dair eşsiz bilgiler sağlayan 2019 Cinsiyet Eşitliği Endeksine girdi.

Schneider Electric Fortune Dünyanın En Beğenilen Şirketleri