Samsung, Gamescom Fuarı’nda kavisli oyun monitörünü tanıttı

Samsung Electronics, Gamescom 2019 Fuarı’nda kavisli oyun monitörlerinin en yeni versiyonu olan CRG5’in Avrupa lansmanını gerçekleştirdi. Samsung Electronics Gamescom 2019 Fuarı gototechno

Dünyanın en kapsamlı oyun etkinliği olan Gamescom, Samsung’un geliştirdiği en yeni oyun oynama teknolojisini sergilediği önemli bir platform olma özelliğine sahip. Fuarda kurulan ve bir NBA basketbol sahasından daha geniş bir alan olan 500 metrekarelik Samsung standı 2018’dekinin iki katı büyüklüğünde.

CRG5: Dünyanın İlk 240Hz Yenileme Hızına Sahip Kavisli Ekranı
27 inç CRG5, 240Hz RapidCurve™ teknolojisini 1500R kavis oranı sayesinde ışık hızında bir yenileme sürati ile bir araya getiriyor ve ultra-pürüzsüz görüntü sağlarken gecikme sürelerini ortadan kaldırarak gerçek anlamda sürükleyici bir oyun deneyimi sunuyor. 240Hz yenileme hızı, ekran geçişleri ve ani durum değişimlerine sorunsuz, kesintisiz uyum sağlama özelliği kazandırırken 1500R kavisli ekran da bir bakışta alabildiğine geniş bir görüş olanağı sunuyor.

NVIDIA G-Sync Ürün Yönetimi Lideri Vijay Sharma konuyla ilgili şöyle konuştu: “Muhteşem oyun PC’leri olağanüstü özellikte monitörlere sahip olmalıdır. Bu bakımdan Samsung’un ilk NVIDIA G-Sync uyumlu monitörü C27RG5, GeForce GTX 10-serisi, GeForce GTX 16-serisi ve GeForce RTX 20-serisi grafik kartlarıyla oyunculara pürüzsüz, ekran kaymasına imkan tanımayan, büyüleyici bir oyun deneyimi sunuyor.”

CRG5’in oyuncunun görüş alanına uyumlu düşey hizalı (VA) panel ekranı oyunun en kritik anlarında daha yüksek bir konsantrasyonu mümkün kılıyor.

CRG5’in bezelsiz tasarımı oyunculara daha da geniş görüş alanı sunarken, sağlam, dengeli Y ayağı ve oyun kumanda tablosu tarzı On Screen Display (OSD) menüsü oyun ortamının kalitesini yükseltiyor. CRG5 ayrıca oyuncuya bugüne kadar yaşamadığı rahatlıkta bir oyun deneyimi sağlayan çeşitli optimal oyun modları sunuyor. Son olarak, Eye Saver Mode (Göz Koruyucu Modu) ekran kaynaklı mavi ışıkları en aza indirerek uzun süreli oyunlarda gözleri koruyor.

Space Gaming Monitor: Oyun Alanınızı Genişletin
Gamescom 2019’da tanıtımı yapılan 32 inçlik Space Gaming Monitor (SR75Q) AMD Radeon FreeSync ile süper süratli bir 144Hz yenileme hızı sunuyor.

Samsung Electronics Gamescom 2019 Fuarı gototechno