Samsung, CES 2020’de G9 ve G7 kavisli QLED oyun monitörlerini tanıttı

Oyun monitörü pazarında dünya lideri Samsung Electronics, CES 2020’de çığır açan yeni kavisli Odyssey oyun monitörleri serisini tanıttı. Samsung Electronics CES 2020 G9 ve G7 kavisli QLED oyun monitörleri

Oyuncular 1ms tepki süresinden ve 240hz RapidCurve™ teknolojisinden faydalanarak kendilerini aksiyonun tam ortasında bulabilirler. Samsung’un en yeni oyun monitörleri NVIDIA G-SYNC® Uyumluluğu** ve DP1.4’te Adaptive Sync’i de destekleyecek. Her iki monitör de oyun monitörlerine tamamen yeni bir bakış açısıyla yeniden tasarlandı.

Samsung Electronics Profesyonel Görüntüleme Sistemleri Başkanı Seog-gi Kim, “Yeni Odyssey portföyü, Samsung’un oyunculara önemli ölçüde daha iyi performanslar sağlayan endüstri lideri teknoloji ve tasarımla inovasyonu sürdürdüğünü kanıtlıyor. Samsung’un yeni kavisli oyun monitörü serisi, oyunculara tamamen yeni ve sürükleyici bir deneyim sunmak için baştan tasarlandı.” dedi.

Oyun oynamak her zamankinden daha çekişmeli hale geldiğinden sürükleyicilik ve hız kritik derecede önem kazandı.

49” G9: En sürükleyici oyun deneyimi
G9, hızlı, 240Hz yenileme hızı, 1ms tepki süresi, 32:9 en boy oranı, derin ve sürükleyici 1000R kavis açısı ve 1000 cd/m2 pik parlaklığına sahip dünyanın ilk Dual Quad HD (DQHD; 5120×1440 çözünürlük) oyun monitörü. Monitör, canlı detaylarla gerçek renkler üretmek için HDR1000 VA panel ile birleştirilmiş Quantum dot teknolojisine sahip.

G9, parlak beyaz bir dış cepheye ve 52 renk ve beş aydınlatma efekti seçeneğine sahip fütürist bir sonsuz çekirdek aydınlatması ile parlayan arka çekirdeği sayesinde çarpıcı yeni bir tasarıma sahip. Tasarım ve aydınlatma efektleri rakiplerinden farklı olup tüm oyun kurulumlarını da tamamlıyor.

32 ”ve 27” G7: Yepyeni bir oyun deneyimi
Oyuncular, daha küçük 32” ve 27” modelleri ile gelen G7’nin, G9 ile aynı hızlı tepki süresine ve yenileme hızına, derin kavisli ekranına ve genel performansına sahip olmasını beğenecek. G7’nin Dual Quad HD (QHD; 2560×1440 çözünürlük), 16:9 en boy oranı ve HDR600 VA paneli 600 cd/m2 pik parlaklığıyla tamamlanıyor.

G7, oyun sırasında statik veya loş kalabilen, oyuncuların tercihlerine göre renkleri değiştirebilen şık, mat siyah bir dış ve renk değiştiren arka çekirdek aydınlatması ile tamamen yeniden tasarlandı. Ayrıca G7’de monitörün ön çerçevesine dinamik şekiller ve aydınlatma eklendi.

Samsung’un G9 ve G7 modeli, 2020 yılının ikinci çeyreğinden itibaren tüm dünyada satışa sunulacak.

Samsung Electronics CES 2020 G9 ve G7 kavisli QLED oyun monitörleri