Samsung Akıllı TV’lerinin yeni güncellemesi ile ne gibi sürprizler bizi bekliyor merak ediyor muydunuz?

Samsung Electronics, bu ilkbahardan itibaren 2019 model Samsung Akıllı TV’lerde iTunes Film ve TV Programları ile Apple AirPlay 2 desteği sunacağını duyurdu. 2018 model Samsung Akıllı TV’ler ise yazılım güncellemesiyle bu desteğe kavuşacak. Samsung Electronics Akıllı TV’lerde itunes ve Airplay 2

Samsung Akıllı TV’lerdeki yeni iTunes Film ve TV Programı uygulaması ile Samsung müşterileri sahip oldukları iTunes arşivine erişebilecek ve en geniş 4K HDR film seçeneğine sahip iTunes Store’daki yüz binlerce film ve TV programı arasından istediklerini satın alabilecek veya kiralayabilecek. iTunes Film ve TV Programı uygulaması; Bütünleşik Rehber, Yeni Bixby ve Arama gibi Samsung Akıllı TV servisleri ile kusursuz çalışarak Samsung platformuyla uyumlu bir deneyim sunacak.

Televizyon sektöründe 13 yıldır dünya lideri olan Samsung Akıllı TV’ler piyasadaki en büyük eğlence platformlarından biri haline geldi.

“Akıllı TV platformumuzda en geniş içerik hizmetini sunmak için sektör liderleriyle birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz” diyen Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Won-Jin Lee, sözlerini şöyle sürdürdü: “Samsung TV sahiplerine ve Apple müşterilerine iTunes ve AirPlay aracılığı ile daha fazla içerik, değer ve açık platform işlevi sunmak herkes için ideal bir çözüm.”

Apple İnternet Yazılım ve Servislerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue, “iTunes ve AirPlay 2 deneyimini, Samsung Smart TV’ler aracılığıyla tüm dünyada daha fazla kişiye sunmak için sabırsızlanıyoruz. iPhone, iPad ve Mac kullanıcıları sevdikleri içerikleri evlerindeki en büyük ekranda izlemek için yeni bir yola kavuşacak.” dedi.

Samsung Electronics Akıllı TV’lerde itunes ve Airplay 2