Samsung Akıllı TV’lerde Uzaktan Erişim özelliği sayesinde rahatlıkla internette gezinebileceksiniz

Samsung Electronics Co., Ltd. bugün, 2019’dan itibaren Akıllı TV serilerinde yer alacak yeni Uzaktan Erişim özelliğini duyurdu. Uzaktan Erişim özelliği; bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlara kablosuz bağlanma imkanı sunarak, kullanıcıların uygun programları ve uygulamaları Samsung Akıllı TV’leri üzerinden kontrol edebilmesini sağlıyor. Samsung Electronics Akıllı TV Uzaktan Erişim özelliği

Klavye gibi giriş cihazları de Uzaktan Erişim özelliği ile Samsung Akıllı TV’lere bağlanabiliyor. Böylece kullanıcılar ekrandaki içeriklerini kolaylıkla kontrol edebiliyor.

Uzaktan Erişim sayesinde kullanıcılar, içerikleri büyük ekranda görüntülemeye ek olarak, televizyona bağlı cihazlarını klavye ve fareyle doğrudan kontrol edebiliyor. Ayrıca, web tarayıcı tabanlı bulut ofis hizmetine de Uzaktan Erişim ile erişilebiliyor. Kullanıcılar bu şekilde Akıllı TV’lerinden dosyalara ulaşıp belgeler üzerinde çalışabiliyor.

“Samsung, kullanışlı ve rahat bir kullanıcı deneyimi sunmak için kararlı bir şekilde çalışıyor. Uzaktan Erişim ile tüketiciler cihazlarına kurulu çeşitli programlara, uygulamalara ve bulut hizmetlerine televizyon ekranlarından erişebilecek.” Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hyogun Lee, sözlerini şöyle sürdürdü: “Uzaktan Erişim özelliğine uyumlu hizmetleri genişletmek ve kullanıcılarımıza daha fazla servis sunmak için iş ortaklarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Uzaktan Erişim özelliği; Samsung ve lider kurumsal yazılım geliştiricisi VMware’in tüketicilere sunduğu bir Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) olan VMware Horizon sayesinde dünyanın her yerinde kullanılabiliyor.

VMware Son Kullanıcı Bilgi İşlem Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Shankar Iyer, “Samsung ve VMware, çalışanların üretkenliğini artırmaya yardımcı olma konusunda ortak bir tutkuyu paylaşıyor. İş birliğimizi genişletmeye devam edeceğiz.

Kablosuz bağlantılar ve bulut servisleri hakkındaki güvenlik endişelerini gidermeyi amaçlayan Samsung, kendisine ait Knox güvenlik teknolojisini Uzaktan Erişim özelliğine ekledi. 2015’ten beri Samsung’un Akıllı TV serisinde yer verilen Knox, sürekli koruma için düzenli aygıt yazılımı güncellemeleriyle destekleniyor.

Samsung Electronics Akıllı TV Uzaktan Erişim özelliği